Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na XIII Piotrkowskie Targi Ogrodnicze „Pamiętajmy o ogrodach”. Uroczyste otwarcie imprezy o godz. 11.00 w niedzielę, 29 kwietnia, choć wystawcy będą czekać na gości już od 8 rano.
Od 22 kwietnia do 16 maja w Galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum idei „Ku Demokracji” prezentowana będzie wystawa „Papierowe ślady dawnego Piotrkowa” ze zbiorów Pawła Kieszczyńskiego.
Kolekcjoner Andrzej Szczepko tym razem postanowił podzielić się z odbiorcami fragmentem swojego zbioru druków muzycznych z XIX wieku. Wernisaż wystawy "Muzyką pisane" odbędzie się 13 kwietnia o 17.00 w holu przed czytelnią dla dorosłych MBP przy ul. Jerozolimskiej 29.
Na wernisaż wystawy litewskiego artysty fotografika Arunasa Kulikauskasa zaprasza piotrkowski Ośrodek Edukacji Artystycznej.
Od 6 do 29 kwietnia w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych będzie można oglądać wystawę fotograficzną przygotowaną przez studentów łódzkiej filmówki. Prace na pierwszy rzut oka trudno połączyć jedną wspólną myślą. To jednak tylko pozory.
Ośrodek Działań Artystycznych i Stowarzyszenie Fotograficzne Kreatywni zapraszają na wystawę Patryka Śpiewaka i Rafała Pietrasa „Uczeń vs Nauczyciel”.
W Galerii „Śnieżne Krużganki” od 25 marca do 18 kwietnia prezentowana będzie wystawa fotografii Piotra Szczepańskiego „Kartki z kalendarza 2017”.
W dziesiątą rocznicę śmierci księdza Tadeusza Pecolta Centrum idei Ku Demokracji w Piotrkowie chce upamiętnić kapłana, honorowego obywatela miasta Piotrkowa, laureata Złotej Wieży Trybunalskiej, laureata medalu "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata". Centrum liczy na pomoc mieszkańców, którzy posiadają pamiątki związane z księdzem Pecoltem.
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, to także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji po raz trzeci akcję organizuje Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Atrakcji na pewno nie zabraknie.
„Mali świadkowie historii” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 11 marca w salach piotrkowskiego Muzeum. Ci, którzy przyszli w niedzielę do Zamku Królewskiego, mogli oglądać eksponaty rzadko lub nigdy dotychczas nie pokazywane szerszej publiczności. Są wśród nich przedmioty związane z działalnością urzędów oraz instytucji, wojska, ale również te dotyczące życia codziennego: listowniki, sakiewki, rodowe sygnety, karty żywnościowe.