Posłowie z okręgu piotrkowskiego podsumowali rok rządów PiS oraz swoje działania na rzecz regionu.
Antoni Macierewicz ponownie szefem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu piotrkowskim. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Nowe biuro Prawa i Sprawiedliwości otwarto w niedzielę w Piotrkowie, będą w nim przyjmować posłowie Anna Milczanowska, Antoni Macierewicz, Robert Telus, Grzegorz Wojciechowski, Krzysztof Maciejewski, Dariusz Kubiak oraz senator Wiesław Dobkowski. Tuż po otwarciu biura parlamentarzyści udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym zorganizowano wybory piotrkowskiego zarządu Prawa i Sprawiedliwości.
Opozycja domaga się przeniesienia śledztwa w sprawie byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza z Piotrkowa do innej prokuratury. Wątpliwości budzi bowiem fakt, że szefową Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie jest Magdalena Witko, prywatnie żona prezydenta Tomaszowa, b. posła PiS. O sprawie napisała poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie wszczęła śledztwo w sprawie Bartłomieja Misiewicza, byłego szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Postępowanie dotyczy rzekomej propozycji, jaką Bartłomiej Misiewicz miał składać radnym Platformy Obywatelskiej w Bełchatowie. Współpracownik Macierewicza miał obiecywać lokalnym politykom zatrudnienie w państwowej spółce (PGE) w zamian za koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.
Minął niewiele ponad rok od wyborczego i bezdyskusyjnego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości. Miała być dobra zmiana. Zmiana jest, ale czy na pewno dobra?
Piotrków potrzebuje nowej biblioteki, ale nie w wariancie proponowanym przez prezydenta miasta. Grzegorz Lorek, radny Prawa i Sprawiedliwości uważa, że projekt popierany przez Krzysztofa Chojniaka jest pełen niepotrzebnego przepychu, a Plac Pofranciszkański to niewłaściwe miejsce na wybudowanie gmachu.
W Sulejowie powstało koło Prawa i Sprawiedliwości.
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz uczniowie z piotrkowskich szkół uczcili dziś setną rocznicę śmierci wybitnego pisarza.
Nie chcą podwyżek cen biletów MZK, domagają się dyskusji o przyszłości piotrkowskiego ciepłownictwa. W dodatku uważają, że koszty budowy i utrzymania nowej biblioteki miejskiej będą zbyt wysokie. Radni Prawa i Sprawiedliwości (Wiesława Olejnik, Grzegorz Lorek, Krzysztof Kozłowski i Piotr Gajda) zorganizowali we wtorek konferencję prasową, aby poddać krytyce działania władz miasta.