Wstrzymano przyjęcia na Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Pracownik personelu pomocniczego jest zakażony koronawirusem.
Piotrkowski szpital wprowadził udogodnienie dla pacjentów. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika stworzył interaktywną mapę, na której można sprawdzić lokalizację oddziałów.
W piotrkowskim szpitalu przy ul. Roosvelta została otwarta Strefa Rodzica. Jest to specjalnie przygotowane miejsce, w którym rodzice towarzyszący swoim dzieciom, przebywającym w szpitalu, będą mogli odpocząć, złagodzić stres związany z chorobą, czy nawet przygotować prosty posiłek. Projekt został sfinansowany i powstał w ramch inicjatywy "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom".
W Piotrkowie Trybunalskim w żadnym ze szpitali od pięciu lat nie funkcjonuje oddział zakaźny. W mieście, ani regionie nie wykryto jeszcze co prawda żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, ale zdarzały się osoby z podejrzeniem i poddane kwarantannie. Jego pojawienie się u nas jest tylko kwestią czasu - mówią eksperci. Co mają robić piotrkowianie, którzy zauważą u siebie objawy charakterystyczne dla choroby COVID-19?
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Opocznie rozważa zamknięcie oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego. Ostateczna decyzja w tej sprawie prawdopodobnie zapadnie podczas najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w piątek, 13 grudnia.
Członkowie zarządu powiatu piotrkowskiego złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora łódzkiego oddziału NFZ Artura Olsińskiego, który - ich zdaniem - doprowadzając do zmniejszenia liczby łóżek internistycznych, mógł ograniczyć mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego dostępność do oddziału chorób wewnętrznych.
Wszystko wskazuje na to, że tylko do końca miesiąca będzie funkcjonować oddział wewnętrzny w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, dyrektor szpitala wypowiedziała Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, a to oznacza, że oddziały, które znajdowały się w tzw. sieci szpitali miały zostać zamknięte. W sprawie porodówki ogłoszono konkurs, który wygrało PCMD, ale w sprawie oddziału wewnętrzego takiej decyzji nie podjęto, ponieważ podobny oddział znajduje się też w szpitalu przy ul. Rakowskiej. Zarządzającym piotrkowskim PCMD zależy jednak na tym, aby interna tam pozostała, w tym celu zaproponowali dyrektorowi Funduszu, że ostatecznie mogliby poprowadzić internę w ramach sieci. Po rozmowach, które odbyły się we wtorek taka opcja jest jednak mało prawdopodobna, co oznacza, że od środy pacjenci nie będą już na ten oddział przyjmowani, a do końca miesiąca ma on zostać zamknięty.
Zarząd Powiatu Piotrkowskiego na nadzwyczajnym posiedzeniu, zobowiązał dyrektor Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie do złożenia oferty w konkursie na oddział położniczo-ginekologiczny, ogłoszony przez łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.
Dyrektor, lekarze i pielęgniarki Oddziału Wewnętrznego w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie apelują do przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia o zawarcie odrębnego kontraktu na internę wraz z poradniami specjalistycznymi. Mimo pism wysyłanych do NFZ, pracownicy szpitala powiatowego nie otrzymali żadnych odpowiedzi w tej sprawie. W związku z tym w placówce przy ul. Roosevelta odbyła się we wtorek konferencja prasowa, ponadto starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
W poniedziałek w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie rozpoczęto procedurę dezynfekcji oddziału wewnętrznego. Przyjęcia oraz odwiedziny zostały tymczasowo wstrzymane.