Członkowie zarządu powiatu piotrkowskiego złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora łódzkiego oddziału NFZ Artura Olsińskiego, który - ich zdaniem - doprowadzając do zmniejszenia liczby łóżek internistycznych, mógł ograniczyć mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego dostępność do oddziału chorób wewnętrznych.
Wszystko wskazuje na to, że tylko do końca miesiąca będzie funkcjonować oddział wewnętrzny w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, dyrektor szpitala wypowiedziała Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, a to oznacza, że oddziały, które znajdowały się w tzw. sieci szpitali miały zostać zamknięte. W sprawie porodówki ogłoszono konkurs, który wygrało PCMD, ale w sprawie oddziału wewnętrzego takiej decyzji nie podjęto, ponieważ podobny oddział znajduje się też w szpitalu przy ul. Rakowskiej. Zarządzającym piotrkowskim PCMD zależy jednak na tym, aby interna tam pozostała, w tym celu zaproponowali dyrektorowi Funduszu, że ostatecznie mogliby poprowadzić internę w ramach sieci. Po rozmowach, które odbyły się we wtorek taka opcja jest jednak mało prawdopodobna, co oznacza, że od środy pacjenci nie będą już na ten oddział przyjmowani, a do końca miesiąca ma on zostać zamknięty.
Dyrektor, lekarze i pielęgniarki Oddziału Wewnętrznego w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie apelują do przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia o zawarcie odrębnego kontraktu na internę wraz z poradniami specjalistycznymi. Mimo pism wysyłanych do NFZ, pracownicy szpitala powiatowego nie otrzymali żadnych odpowiedzi w tej sprawie. W związku z tym w placówce przy ul. Roosevelta odbyła się we wtorek konferencja prasowa, ponadto starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
W poniedziałek w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie rozpoczęto procedurę dezynfekcji oddziału wewnętrznego. Przyjęcia oraz odwiedziny zostały tymczasowo wstrzymane.
Jak już wielokrotnie informowaliśmy przedstawiciele Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim wypowiedzieli Narodowemu Funduszowi Zdrowia umowę ryczałtową, co oznacza, że oddziały funkcjonujące w ramach sieci szpitali - czyli Noworodków i Położniczo-Ginekologiczny - będą tam otwarte tylko do końca okresu wypowiedzenia umowy, czyli do końca września. Później mogą zostać przeniesione do drugiego piotrkowskiego
szpitala przy Rakowskiej. W sieci znajduje się jednak również oddział wewnętrzny, ten jednak dyrektor szpitala przy Roosevelta chciałaby zachować, podpisując odrębny kontrakt. Wszystko wskazuje jednak na to, że nieco inne plany mają przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia.