Tylko w trzech miejscach w powiecie piotrkowskim i Piotrkowie w tym roku badana była woda. Tylko te trzy miejsca zgłoszono bowiem jako miejsca wykorzystywane do kąpieli.
Najnowocześniejszy zakład gospodarowania odpadami w województwie łódzkim powstanie w gminie Kamieńsk, a konkretnie przy składowisku odpadów w Kąsiu. Prace przy inwestycji wartej ponad 40 milionów złotych już się rozpoczęły.
Tomaszowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją od dłuższego czasu obserwowali 43-letnią mieszkankę Tomaszowa, o której wiedzieli, że może zajmować się sprzedażą alkoholu bez polskich znaków akcyzy.
Otwarte spotkanie z mieszkańcami 2 lipca organizują władze Tomaszowa Mazowieckiego. Dotyczyć będzie ono sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w dzielnicy Wola Wiaderna. W trakcie spotkania przedstawione zostaną m.in. założenia projektu.
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę "Mężczyźni są z Venus, kobiety są z Marsa". Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 4 lipca o godzinie 19.00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego (kontynuacja ODA, ul. Sieradzka). Oprowadzanie kuratorskie w sobotę 5 lipca, o godz 16.00 (ODA, Dąbrowskiego).
Piotrkowscy rzemieślnicy skarżą się na zbyt wysokie ich zdaniem stawki podatki od nieruchomości.
Tak mógłby powiedzieć niejeden piotrkowianin, obserwując, co robi jego sąsiad z zawartością swojego szamba.
W czwartek, 26 czerwca, w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego 5 w Piotrkowie odbyły warsztaty graffiti w ramach projektu „Street Art – sztuka miasta. Edukacja międzypokoleniowa”.
KinOda zaprasza na seans filmu "Wrzeszczący Faceci", który odbędzie się 26 czerwca (czwartek) w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego. Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny!
"Street art – sztuka miasta. Edukacja międzypokoleniowa" – pod takim hasłem rusza projekt Łódzkiego Domu Kultury. Ideą projektu jest edukacja animatorów kultury z województwa łódzkiego w zakresie działań artystycznych z wykorzystaniem sztuki streetartu. Po czterech edycjach projektu "Graffiti – sztuka miasta" przyszedł czas na upowszechnianie streetartu wśród edukatorów, którzy otrzymają odpowiednie narzędzia do pracy z lokalną społecznością, zainteresowaną uzewnętrznieniem swojego potencjału twórczego w formie sztuki ulicznej.