Zwana trzecim progiem podatkowym, podatkiem od bogactwa czy podatkiem klas wyższych – wszystkie te określenia potoczne odnoszą się do tak zwanej daniny solidarnościowej. Czym jest tak naprawdę wprowadzona od stycznia 2019 nowość? Czym charakteryzuje się danina solidarnościowa? Jakiej wysokości i kto powinien się spodziewać obowiązku jej zapłaty?
Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu pn. „Akademia Liderów Województwa Łódzkiego”, który realizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.
Od 30 września trwa prowadzony przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi nabór wniosków na dofinansowanie projektów w ramach unijnego działania Rozwój infrastruktury badań i innowacji. Wnioski można składać do 30 listopada bieżącego roku.
W weekend członkowie Platformy Obywatelskiej w Piotrkowie wybierali nowego lidera. Przewodniczącą lokalnych struktur PO została radna piotrkowskiej Rady Miasta Marlena Wężyk-Głowacka, która zwyciężyła w wyborach z Małgorzatą Pingot.
19 października 1984 roku bestialsko zamordowany został ks. Jerzy Popiełuszko - legendarny kapelan "Solidarności". W 37. rocznicę męczeńskiej śmierci kapłana, w Piotrkowie Trybunalskim uczczono jego pamięć.
Ponad 4200 głosów oddano do tej pory na półmetku głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. Prezentujemy aktualnych liderów głosowania w poszczególnych kategoriach.
31 sierpnia 1980 roku w Gdańsku podpisano porozumienia sierpniowe, które dały początek NSZZ „Solidarność”. Wydarzenia te wspominano w Piotrkowie w niedzielę, 29 sierpnia.
Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła podczas konferencji nad Zalewem Cieszanowickim liderów i osoby odpowiedzialne za tworzenie struktur powstającej partii na ziemi piotrkowskiej, których będzie aż trzech. W konferencji uczestniczyli Michał Kobosko, przewodniczący partii oraz Hanna Gil-Piątek, przewodnicząca koła parlamentarnego partii. Podczas konferencji poruszono także najważniejsze cele ugrupowania oraz zwrócono uwagę na istotne sprawy dla województwa łódzkiego.
Na migreną cierpi w Polsce ponad 8 mln osób, to druga przyczyna niepełnosprawności, a pierwsza wśród młodych kobiet. Choroba ta na ogół jest jednak ukrywana – alarmują eksperci z okazji obchodzonego 21 czerwca Dnia Solidarności z Chorymi na Migrenę.
Łącznie 84 osoby zgłosiły miastu potrzebę dowiezienia na szczepienie. Spośród nich już 68 skorzystało z transportu, do którego uprawnione są osoby mające trudność w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień ze względu na wiek lub niepełnosprawność.