Artykuły do tagu: Lewica

Żołnierz ma obowiązek bronić dowódcy, dlatego nie pozwolimy bezkarnie obrażać kapitana Warszyca! - grzmią kombatanci Armii Krajowej. Chcą zawiadomić prokuraturę, że Bogusław Jakubowski, szef stowarzyszenia Weterani Lewicy w Piotrkowie, obraził cześć kpt. Stanisława Sojczyńskiego, nazywając go bandytą i zbrodniarzem.
Postkomuniści ze stowarzyszenia Weterani Lewicy w Piotrkowie wystąpili przeciwko awansowaniu kapitana Stanisława Sojczyńskiego ps. Warszyc, żołnierza AK oraz twórcy i dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, na stopień generała.
Piotrkowski poseł Lewicy przyłączył się do protestujących mieszkańców wsi Oleśnik pod Bełchatowem. Władze gminy chcą tam zorganizować eurowybory w kaplicy.
Bilety socjalne nie zostaną przywrócone, opłaty za parkowanie nie stanieją, a budynek przy Dmowskiego 38 pójdzie pod młotek. Takie informacje uzyskali radni i poseł Lewicy na spotkaniu z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. Spotkaniu, poświęconemu działaniom prezydenta w związku z pogłębiającym się także w Piotrkowie kryzysem gospodarczym. Wyniki rozmów zostały przedstawione na konferencji prasowej zorganizowanej przez piotrkowską Lewicę.
Piotrków: Lewica broni szkoły
W sprawie uchwały, która zatrzęsła środowiskiem szkolnym i podzieliła radę miasta, piotrkowska lewica zwołuje na jutro konferencję. Chce pokazać, że wprowadzoną pod ubiegłotygodniowe obrady uchwałą, władze miasta zmierzają do zablokowania rozwoju Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
LiD to był kit? Piotrkowska lewica po rozwodzie
O tym, że zbliża się prawdopodobny kryzys na lewej stronie polskiej sceny politycznej, pisaliśmy na początku roku. Dziś ów kryzys stał się faktem. Czy rozwód LiD-u oznacza rozpad tej koalicji w naszej Radzie Miasta? Jaka przyszłość rysuje się przed piotrkowskim SLD? I co może zmienić czerwcowy kongres tej partii? Konkurenci zacierają ręce. Lewica słabnie w oczach. Rozpada się. W Sejmie są już trzy oficjalne ugrupowania powstałe w wyniku rozpadu koalicji Lewica i Demokraci. Można się pogubić. Nie każdy wie, że dawny klub SLD nazywa się teraz Klub Lewicy, członkowie SdPl to dziś Nowa Lewica, a dawni Demokraci Pl to teraz Demokratyczne Koło Poselskie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat