W Piotrkowie powstanie nowa hala sportowa, będzie też sporo inwestycji drogowych takich jak modernizacja ulicy Wolborskiej. Dla dzieci i młodzieży ma być darmowa komunikacja miejska, a z nowych basenów przy ulicy Żwirki będziemy mogli skorzystać dopiero w przyszłym roku. O tym wszystkim mówił podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Juliusz Wiernicki.
Specjalistyczna maszyna pracowała od środowego ranka, aby umyć płytę znajdującą się na trybunalskim Rynku. Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta przeprowadzili też zabiegi pielęgnacyjne drzew rosnących w donicach oraz zadbali o pozostałą roślinność.
Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki z wotum zaufania, a Krzysztof Chojniak otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tak zdecydowali radni na czwartkowej sesji Rady Miasta.
Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki podsumował pierwsze 30 dni rządów od objęcia funkcji. Podczas środowego spotkania z mediami prezydent mówił o dotychczasowych decyzjach i planach na przyszłość. Zapowiedział audyty w miejskich spółkach, omówił sytuację na „Ryneczku” związaną z zalewaniem kamienic podczas opadów oraz problemach z podtopieniami w okolicy. Omówiono również plany dotyczące hali „Relax”, trwającą budowę basenów letnich oraz modernizację dróg w mieście.
Komitet z Sercem dla Piotrkowa otworzył biuro wyborcze. Lokal, w którym kandydat na prezydenta Piotrkowa Juliusz Wiernicki będzie spotykał się z mieszkańcami, znajduje się przy ul. Słowackiego naprzeciwko parku św. Jana Pawła II.
Kolejny komitet zaprezentował swojego kandydata na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Z ramienia KWW "Z sercem dla Piotrkowa" o fotel włodarza miasta powalczy Juliusz Wiernicki.
„Czterdzieści” to tytuł wystawy malarstwa Juliusza Marwega z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. W piątek w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych odbył się wernisaż wystawy.
Uczniowie, nauczyciele i cała społeczność piotrkowskiego III Liceum Ogólnokształcącego, we wtorek (7 września), obchodziła 212. urodziny swojego patrona, czyli poety z okresu romantyzmu i wieszcza narodowego Juliusza Słowackiego. Datę tę wymusił kalendarz szkolny, gdyż patron także głównej ulicy Piotrkowa urodził się 4 września 1809 w Krzemieńcu.
W wieku 61 lat zmarł Juliusz Piasecki. Był on animatorem i mecenasem piotrkowskiej kultury, jednym ze współzałożycieli i wieloletnim prezesem Loży Kulturalnej Stare Miasto. Jak zgodnie twierdzą wszyscy, którzy go znali dał się zapamiętać przede wszystkim jako bardzo dobry, uśmiechnięty i ciepły człowiek.
W tym roku przypada 90 rocznica nadania głównej ulicy w Piotrkowie imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji przypominamy wydarzenie, które zainspirowało piotrkowskie władze do uczczenia w ten sposób jednego z trójcy narodowych wieszczów polskich. To było wielkie państwowe widowisko. W Piotrkowie specjalny pociąg wiozący trumnę ze zwłokami Juliusza Słowackiego na Wawel zatrzymał się na osiem minut. Witały go tłumy wiwatujących piotrkowian, wojsko, przedstawiciele lokalnych władz i pobliskiej Łodzi.