Spotkali się już dwa razy, by rozmawiać o tym, jak w miarę bezboleśnie wygasić gimnazja w mieście. Do jakich wniosków doszli?
Prezydent Piotrkowa powołał zespół, który będzie pracował nad wprowadzeniem w życie zmian w oświacie – chodzi oczywiście o wygaszanie gimnazjów.
Gimnazja zostaną zlikwidowane – to już fakt. W Piotrkowie mamy 5 takich placówek. O tym, jak będzie przebiegał proces ich wygaszania rozmawiamy z prezydentem miasta Krzysztofem Chojniakiem.
Pozostajemy przy sprawach związanych z reformą edukacji. Polskie Stronnictwo Ludowe protestuje przeciwko projektowi likwidacji gimnazjów. Dlaczego? Tłumaczył to na antenie radia przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
W przyszłym roku szkolnym prawie na pewno czekają nas zmiany w edukacji. Wygaszane będą gimnazja. W Piotrkowie jest ich pięć, co zatem stanie się z budynkami po tych szkołach?
Wakacje powoli dobiegają końca, więc zarówno rodzice wraz z dziećmi, jak i nauczyciele przygotowują się do roku szkolnego. W związku z reformami wprowadzonymi przez rząd, 1 września przyniesie wiele znaków zapytania.
Gimnazjaliści z Piotrkowa Trybunalskiego powyżej średniej krajowej. Są już wyniki egzaminów. Okazuje się że uczniowie z Piotrkowa wypadli znacznie lepiej niż ich koledzy z gimnazjów powiatowych.
Punktualnie o 9:00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. W Piotrkowie zmaga się z nim 834 uczniów. W całym kraju egzamin zdaje ponad 360 tysięcy osób.
Wkrótce ruszy nabór dzieci do przedszkoli samorządowych oraz miejskich szkół podstawowych i gimnazjów.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce, by polska szkoła była taka jak przed 16 laty - 8 lat podstawówki i 4 lata szkoły średniej. Czy powrót do tego, co było to dobra decyzja? Koszty zmian z pewnością poniosą samorządy, które przed laty zadłużały się, by wybudować gimnazja.