Advertisement

Artykuły do tagu: Focus

Dni piotrkowskiego kina "Hawana" są już policzone. Najdalej za rok ten przybytek X Muzy zamknie swoje drzwi dla kinomaniaków. Kina w centrum miasta już nie będzie. W zamian piotrkowianie otrzymają multiplex z prawdziwego zdarzenia na terenie Focus Parku. Rodzi się pytanie, co z atrakcyjnym terenem w samym sercu Piotrkowa, na którym jeszcze stoi stare kino?
Pnie się w górę galeria
Z dnia na dzień budynek piotrkowskiego Focus Parku staje się coraz większy. Pełną parą idzie budowa największej w Piotrkowie galerii rozrywkowo-handlowej. Focus Park swoją wizualizacją oraz wykończeniem będzie zdecydowanie górować nad innymi galeriami na rynku piotrkowskim.
Chcą park, ale nie focus
Na kurz, hałas, zagrożenia w ruchu drogowym i brak miejsc parkingowych, czyli to, co wiąże się z budową kompleksu handlowo-rozrywkowego Focus Park, skarżą się sąsiedzi placu budowy, mieszkańcy ul.Zamenhoffa. Obawiają się, że te najcięższe prace potrwają jeszcze długo, a prawdziwe problemy, tzn. zakorkowanie osiedlowych uliczek samochodami klientów „Focus Parku” jeszcze przed nimi. Zapowiadają, że jeżeli budowlańcy nie ograniczą się do placu budowy i nadal będą wchodzić na ich „podwórko”, zablokują uliczki dla ciężkiego sprzętu. – Park w tym miejscu – proszę bardzo, ale fokus to już się tu dzieje – ironizuje Mirosław Michałowicz, jeden z mieszkańców ul. Zamenhoffa.
Władze miasta oraz inwestor Fokus Park wspólnie zastanawiają się, jak rozwiązać problemy komunikacyjne, które narastają wraz z rozpoczęciem kolejnej budowy w okolicach ul. Modrzewskiego.
Budują się dwa centra handlowe
Od przybytku głowa nie boli, ale czy wytrzyma to portfel piotrkowian? Mają się czego bać, bo zgodnie z zapowiedziami inwestorów, w mieście w ciągu dwóch lat zostaną otwarte dwa wielkie centra handlowe, trzecie "się planuje", a kolejna galeria już podaje datę otwarcia.
Mostostal Warszawa S.A. głównym wykonawcą galerii Focus Park
Wkrótce ruszy kolejny etap budowy galerii Focus Park w Piotrkowie. Firma Parkridge wybrała generalnego wykonawcę obiektu.
Nowa galeria, nowe bloki, nowe problemy
W północnej części Piotrkowa rośnie nam wielka galeria handlowa i kilka bloków mieszkaniowych. Co prawda są to bardzo dobre wiadomości, jednak w tej części miasta robi się niestety coraz ciaśniej. Wybiegając w przyszłość, trudno sobie wyobrazić przejazd ulicą Modrzewskiego, kiedy ruszy galeria Focus Park, a do nowych bloków wprowadzą się lokatorzy, w dodatku w pełni zmotoryzowani.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat