Już po raz kolejny na ulicach Piotrkowa przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej. W tym roku również tradycyjnie mogliśmy zobaczyć inscenizowaną drogę krzyżową.
Już po raz kolejny na ulicach Piotrkowa przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej. W tym roku tradycyjną inscenizowaną drogę krzyżową poprowadził piotrkowian ks. Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.
Ponad 40 kilometrów pieszej nocnej wędrówki w milczeniu w towarzystwie rozważań kolejnych stacji drogi krzyżowej - taka jest idea EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Piotrkowa wyrusza tradycyjnie w piątek przed niedzielą palmową.
Nocą, w deszczu, w samotności i skupieniu przemierzył ponad 40 kilometrów. Wszystko po to, aby pokonać własne słabości, dla jeszcze lepszego zrozumienia Męki Pańskiej.
Po dwóch latach przerwy, związanych z pandemią koronawirusa, w Piotrkowie ponownie odbyło się Misterium Męki Pańskiej. W środę (13 kwietnia) widowisko pasyjne odegrano na ulicach miasta. Wydarzenie zgromadziło setki wiernych uczestniczących w nabożeństwie.
Tysiące osób w całej Polsce ruszyło w piątkowy wieczór na trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Inicjatywa po raz kolejny zagościła także w Piotrkowie. Z miasta na samotną pieszą wędrówkę wyruszyli zarówno starsi, jak i młodsi.
Ponad 40 kilometrów pieszej nocnej wędrówki w milczeniu w towarzystwie rozważań kolejnych stacji drogi krzyżowej - taka jest idea EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza już w najbliższy piątek, także z Piotrkowa.
Rockowa Droga Krzyżowa odbyła się w piątkowy wieczór w Kościele Akademickim Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjątkową oprawę muzyczną nabożeństwa zapewnił zespół muzyczny Daj Spokój.
Kościół Akademicki Panien Dominikanek ma nietypową propozycję dla mieszkańców regionu. Wierni, którzy chcieliby uczestniczyć w nabożeństwie upamiętniającym symboliczną mękę Chrystusa w drodze od Piłata na Golgotę, mogą skorzystać z pomysłu przeżycia tego czasu na rockowo.
Niektórzy wierni w całej Polsce decydują się dzisiaj na wzięcie udziału w Ekstremalnych Drogach Krzyżowych. Ich ideą jest rozważanie tajemnic wiary podczas samotnej, długiej, nocnej wędrówki. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, formuła wydarzenia jest nieco odmienna od dotychczasowych.