Chcą kolejnego „Orlika”, ale mają problem z lądowiskiem.
Wykonawca boiska wielofunkcyjnego budowanego przy ulicy Broniewskiego nie dotrzymał warunków umowy.
Słaby kondycyjnie stadion na terenie Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Piotrkowie Trybunalskim będzie miał nowe oblicze.
W kolejnym sezonie piłkarze z Mierzyna w gminie Rozprza będą grać na nowym boisku.
Rozpoczęły się prace na boisku przy Gimnazjum nr 2 przy Broniewskiego.
Opóźnia się oddanie do użytku Orlika w Woli Krzysztoporskiej.
Kłopoty z targowiskiem? - Jakie kłopoty, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kupcy mogą spać spokojnie, bo się po prostu pomieszczą. Plany powstania nowego sklepu to jedna sprawa, a istniejące targowisko – druga. I jedno i drugie będzie z korzyścią dla wszystkich – przekonuje Eugeniusz Czajkowski - prezes stowarzyszenia opiekującego się handlującymi w regionie piotrkowskim.
Na terenie po byłym stadionie Piotrcovii powstanie kolejny market i ...małe boisko sportowe.
Piotrków buduje orlika, wyciąga dzieci z bramy na niespotykaną gdzie indziej skalę, a na zwykłych boiskach na peryferyjnych osiedlach zwykłe skoszenie trawy okazuje się być problemem nie do rozwiązania. Na Wroniej dzieci i młodzież w czasie wakacji nie mogą nawet pograć w piłkę, bo boisko na miejskiej działce zarosło trawą na pół metra. Młodzież interweniuje w radzie osiedla, rada osiedla w magistracie i w zarządzie dróg, a urzędnicy odbijają piłkę do rady osiedla.
Wraz z nadejściem wiosny posypały się skargi mieszkańców na grającą pod blokami młodzież. I choć w wielu przypadkach wezwana np. straż miejska ma gdzie rozbrykanych młodych ludzi odesłać (na boisko szkolne), to w innych interwencja nie ma sensu. W pobliżu wyznaczonego boiska brak, a młodzieży trudno nakazać siedzenie na ławce.