Zespół Świadczeń Rodzinnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie uruchomił usługę powiadomień SMS i e-mail.
Program „Rodzina 500+" to pierwsze tak szerokie i uniwersalne wsparcie dla polskich rodzin. Celem programu jest pomoc w wychowywaniu dzieci, a także odwrócenie negatywnego trendu demograficznego w naszym kraju. Niekiedy pomoc jest na tyle szeroka, że... nie opłaca się pracować.
Minęło 9 miesięcy od wejścia w życie programu „Rodzina 500 +”. Łącznie do ponad 5 tysięcy piotrkowskich rodzin trafiło około 31 milionów złotych.
... a ponadto wypłacono 13 milionów 725 tysięcy 47 złotych. Jacek Kalle, kierownik Zespołu Świadczeń Rodzinnych piotrkowskiego MOPR był gościem audycji "O tym się mówi" w Strefie FM i przybliżył szczegóły realizacji programu na terenie Piotrkowa.
Tym, którzy są uprawnieni do złożenia wniosku o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+, a jeszcze tego nie zrobili, przypominamy: aby otrzymać wyrównanie za trzy miesiące od kwietnia 2016, wniosek trzeba złożyć najpóźniej 1 lipca.
983 wnioski w ramach programu 500+ złożone zostały w gminie Moszczenica. Jaki błąd najczęściej popełniają starający się o to świadczenie?
Kilkanaście milionów złotych, tylko w tym roku, dostaną mieszkańcy gminy Sulejów w ramach programu Rodzina 500+. burmistrz Sulejowa ma nadzieję, że większość tych pieniędzy zostanie wydana na terenie gminy, napędzając gospodarkę.
Ponad 3 tys. wniosków z programu „500+" wpłynęło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Pierwsze wypłaty (od 19 kwietnia) trafiają już na konta piotrkowian.
Jak działa program „Rodzina 500+”? Czego jeszcze nie wiemy o programie? Tego będzie się można dowiedzieć już w najbliższy piątek (15 kwietnia), kiedy do Woli Krzysztoporskiej przyjedzie „Bus 500+”.
Trwa przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń w ramach programu Rodzina 500+. W pierwszych dniach programu do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kosowie wpłynęło blisko 300 wniosków.