W województwie łódzkim jest 19 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 9 z nich dotyczy powiatu piotrkowskiego. Takie informacje przekazały w niedzielę służby wojewody łódzkiego.
Służby wojewody poinformowały w sobotę o kolejnym zgonie w województwie łódzkim osoby zakażonej koronawirusem. To 84-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu i posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z Łodzi.
Służby wojewody łódzkiego poinformowały w piątek o zgonie kolejnej osoby zakażonej koronwirusem. To 70-letnia kobieta, hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu, posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z powiatu bełchatowskiego.
Biuro prasowe województwa łódzkiego poinformowało w czwartek o śmierci 5 osób z naszego regionu zakażonych koronawirusem. Ponadto w województwie odnotowano kolejne zakażenia.
Prawie 563 tys. emerytów i rencistów z łódzkiego otrzymało już jednorazowe świadczenie pieniężne zwane „trzynastką”, na łączną kwotę ponad 675 mln zł.
Biuro prasowe wojewody łódzkiego poinformowało w środę o 71 nowych zakażeniach w Łódzkiem. Pozytywne wyniki badań dotyczą aż 57 osób z powiatu bełchatowskiego. To pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie. Jedna osoba zmarła w szpitalu w Bełchatowie. Według danych opublikowanych przez sanepid, liczba zakażonych w Piotrkowie i powiecie nie zmieniła się.
W województwie łódzkim są 22 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Żaden z nich nie dotyczy mieszkańców Piotrkowa, ani powiatu piotrkowskiego
Odcinki 15 dróg Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zostaną zmodernizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łącznie w wyniku podziału środków w ramach tegorocznej puli dla województwa łódzkiego przyznano limit w wysokości 145 mln zł.
20 kwietnia to wyjątkowy dzień dla żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tego dnia przypada święto Brygady, nawiązujące do wydarzeń z nocy z 19 na 20 kwietnia 1946 roku.
Dodatkowe pieniądze dla szpitali zaangażowanych w leczenie chorych na COVID-19, szybsze i częstsze wypłaty pieniędzy dla wszystkich placówek, także tych, które z powodu pandemii musiały zmienić zakres opieki nad pacjentami. Wyższe ryczałty dla szpitali w sieci i poradni specjalistycznych. Te i inne instrumenty finansowe, pozwolą na to, by zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu pandemii, pacjenci w Łódzkiem mogli korzystać z leczenia na dotychczasowym poziomie dostępności i jakości, a dyrektorzy placówek medycznych utrzymali stabilność finansową.