Advertisement

Wkrótce zniknie problem mieszkańców ul. Zacisze

UM Piotrków Trybunalski Środa, 07 lipca 2021337114
Mieszkańcy ulicy Zacisze już wkrótce będą się mogli cieszyć z nowej nawierzchni. Dotychczas była to droga gruntowa - pełna dziur i wybojów, a po obfitych opadach stawała się niemal nieprzejezdna dla samochodów. Miasto, w ramach dalszej rozbudowy infrastruktury w rejonie ul. Piaskowej, rozpoczęło właśnie budowę ul. Zacisze.
fot. piotrkow.pl fot. piotrkow.pl

Rejon ul. Piaskowej to zdaniem wielu bardzo atrakcyjna lokalizacja pod budowę domu jednorodzinnego. Dzięki realizacji miejskiego programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” szybko powstało w tym rejonie miniosiedle. Niestety, o czym można było przeczytać w Tygodniu Trybunalskim oraz na naszym portalu, dotychczas do niektórych posesji, m. in. przy ul. Zacisze, dojazd wciąż wiódł drogą gruntową. 

 

- Tereny przy ul. Piaskowej nadal cieszą się zainteresowaniem, dlatego magistrat systematycznie rozbudowuje infrastrukturę w tym miejscu. W ostatnich latach prace skupiały się na budowie nowych sieci. Zarówno w samej ulicy Piaskowej, jak i w projektowanych uliczkach odchodzących od nowej drogi. Wybudowano tutaj m.in. kanalizację sanitarną oraz wodociąg. Kolejnym krokiem jest budowa nowych dróg na osiedlu - informują miejscy urzędnicy. 


W tym roku powstanie ul. Zacisze, a prace przy budowie ulicy już się rozpoczęły. Nawierzchnia na długości około 300 metrów zostanie wykonana w technologii płyt drogowych. Już wykonano korytowanie oraz część podbudowy. W najbliższych dniach planowane jest układanie płyt, które stworzą nawierzchnię.

 

Koszt wykonania drogi wyniesie blisko 500 tys. zł.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marlenka 123 ~Marlenka 123 (Gość)10.07.2021 01:26

Ile wyniesie opłata adiacencka dla przyległych nieruchomości ??
Przecież ktoś musi zapłacić za robotę prawda ?

10


"Piotrków  - tu mies ~"Piotrków - tu mies (Gość)08.07.2021 08:32

Dziękuję Władzom Miasta, za wspaniałą i reprezantycyjną ulicę Żelazną, Roosevelta i Graniczną. Cudownie tam się do Miasta i do pracy jeździ. Piękna NOWA nawierzchnia, chodniki i ścieżki rowerowe!

130


Cyklista ~Cyklista (Gość)08.07.2021 08:56

A kiedy zniknie problem mieszkańców ul. Roosevelta. Promocja na wiosnę poszła ładna a tu nadal cisza z remontem.

70


Okręg I ~Okręg I (Gość)08.07.2021 07:29

Ulica Gęsia od kilkudziesieciu lat stara się o jej przebudowę .
ul. Brzeźnicka to parodia ulicy bo to tak naprawdę droga polna z dziurami po każdej ulewie , prawie nie przejezdna wtedy.
ulica Wschodnia , jej mieszkańcy od co najmniej 1 lat starają się o zbudowanie chodnika
Te ulice nie mają szczęścia u prezydentów naszego miasta i radnych koalicji rządzącej .
Ulica Zacisze istnieje od kilku lat kto tam zmieszkał lub kto tam inwestował w dom , że postanowiono się nią zająć ?

180


Giertys ~Giertys (Gość)08.07.2021 07:00

Bardzo dobra podbudowa drogi widać że firma robi to dobrze szkoda tylko że nie będzie to asfald ale może jak będą pełne media to będzie

25


go?ć_adam ~go?ć_adam (Gość)08.07.2021 09:48

Mnie to śmieszą te psedo domy nawet nie będę gdzie autem stanąć by nie widziało a co dopiero basen postawić ale brak logiki to podstawa

40


Teoria wodogłowia ~Teoria wodogłowia (Gość)08.07.2021 09:45

Sami niech sobie remontują w tych pseudo domach z psedo działkom bo niestatać na normalny nie to obciążyć kosztami w mieście główne ulice remontujcie bo to ważne

31


zizu ~zizu (Gość)08.07.2021 07:40

Te płyty zostaną tam na najbliższe 30 lat, a asfalt...nikt "ważny" tam przecież nie zamieszkuje :)

60


śmieszek ~śmieszek (Gość)08.07.2021 06:16

Skoro ulica Piaskowa uzyska nową nawierzchnię to nijak się do do tego będzie miała jej nazwa. Zamiast Piaskowej nadać nazwę jakiegoś świętego/ej tych u nas nie brakuje. A 200 metrów ul. Próchnika czeka......na dokończenie parę lat. Nie wspominam o Czarnej ,Ciepłej zalewaną przez wody opadowe. Znaczny ruch samochodowy /hurtownia/ duży ruch pieszy do targowiska ....nic się nie robi. I tych dużych Roosevelta ,Żelazna, Wojska Polskiego.

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat