Advertisement

Trwa remont II LO

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 18 grudnia 202221
Trwają intensywne roboty związane z termomodernizacją II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Piotrkowie. Aktualnie prace remontowe prowadzone są wewnątrz budynku.

Ładuję galerię...

II Liceum Ogólnokształcące im. M Skłodowskiej-Curie to obok Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego kolejna placówka oświatowa, która przechodzi generalny remont. Prowadzone roboty w obu szkołach mają bardzo szeroki zakres. Inwestycje obejmuje zarówno część wewnętrzną, jak i zewnętrzną placówek. Termomodernizacje bezpośrednio przełożą się na komfort nauki uczniów, pracy nauczycieli i pracowników szkół oraz równocześnie dadzą oszczędności związane z ogrzewaniem i utrzymaniem placówek.

 

Prace w II LO aktualnie skupiają się wewnątrz budynku.

Zarówno drugie, jak i trzecie piętro jest już całkowicie gotowe do użytkowania. Sale dydaktyczne są już wyposażone. Gotowe są również sanitariaty. Ponadto w całym budynku wymieniono okna oraz wymieniono pokrycie dachowe – informują pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji. - Aktualne prace skupiają się na pierwszym piętrze. Tutaj wymieniono już instalację elektryczną oraz wykonywane są nowe tynki renowacyjne, posadzki i sanitariaty - dodają.

Dyrektor II LO, Beata Kiereś zaznacza, iż bardzo ważnym, zrealizowanym już zadaniem jest zapewnienie większej części uczniom ciepła oraz dogodnych warunków do nauki.

Dzięki zmodernizowanemu węzłowi cieplnemu, większość uczniów uczęszczających do placówki może uczyć się na miejscu w bardzo dogodnych warunkach. Wyjątkiem są jedynie uczniowie klas maturalnych. Oni swoją naukę, również w bardzo dobrych warunkach, kontynuują w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi – mówi dyrektor.

W ramach inwestycji na nowo zagospodarowany zostanie także teren wokół placówki. Na dachu budynku ustawiona zostanie instalacja fotowoltaiczna, która nie tylko wpłynie na poprawę jakości środowiska, ale dodatkowo przyniesie oszczędności związane z rachunkami za prąd.

 

Termin zakończenia inwestycji upływa w połowie 2023 roku.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)18.12.2022 21:46

Czy już wiadomo ile pieniędzy zaoszczędzono na zmianie wykonawcy ?? Chyba takie było główne założenie , że takie działania rządzących miastem ma przynieść oszczędności w tak trudnych czasach

60


!!! ~!!! (Gość)18.12.2022 12:28

Moja żona chodziła do II LO. Mówiła, że paliła papierosy za jakmiś komórkami. Powinni je wyburzyć przy okazji.

31


JarosławSingiel ~JarosławSingiel (Gość)18.12.2022 12:32

Można już obstawiać ile zostanie przekroczony budżet przewidziany na tą inwestycję?

30


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)19.12.2022 08:24

A jak tam 12tka już robią? Dziwne, bo nie widziałem nikogo z robotników.

30


2 w jednym ~2 w jednym (Gość)18.12.2022 20:38

Uczniowie przy okazji, trochę budowlani lizną. Może się przyda", wżyciu.

30


werk ~werk (Gość)18.12.2022 12:45

Czy istnieją przepisy określające czy w czasie trwania remontu szkoły mogą odbywać się w niej lekcje?

50


Piotrkowianin Piotrkowianinranga18.12.2022 12:41

Trwa i trwa mać. ;)

21


Smutny ~Smutny (Gość)18.12.2022 17:52

Biedne te dzieci co się uczą podczas remontu. I biedne te co muszą kontem u kogoś się uczyć. Toż oni wf pewnie nie mają

20


xn. ~xn. (Gość)18.12.2022 10:02

My uczniowie II LO chcemy podziękować / tu wpisać komu / za zmodernizowanie węzła cieplnego dzięki czemu będziemy będziemy się uczyć wydajniej... i będziemy się zachowywać grzecznie w każdym miejscu nie tak jak w innych szkołach nie zmodernizowanych na chwałę i pożytek grodu trybunalskiego....

117


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)18.12.2022 10:47

A w wakacje nie można było zrobić remontu tylko w zimie?

54


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat