Policyjny pościg przez Witów, Kłudzice, Milejów, Piaski i Rozprzę. Uciekinier miał sporo na sumieniu

Policja KMP PiotrkówRegion Czwartek, 02 kwietnia 202050
Kierowca opla nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Podkałku w gminie Sulejów. Policja ruszyła w pościg. Mężczyzna uciekał przez kilka miejscowości i doprowadził do kolizji z radiowozem. 18-latek został zatrzymany dopiero w Rozprzy, prowadził samochód mimo zakazu sądowego. Policjanci w jego portfelu znaleźli torebkę z marihuaną.
fot. policja fot. policja

1 kwietnia kilka minut po godzinie 23 uwagę policjantów z sulejowskiego komisariatu zwrócił kierowca opla, który na widok policyjnego radiowozu gwałtownie wyjechał z parkingu przy drodze krajowej 12. - Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu – relacjonuje oficer prasowy komendy policji w Piotrkowie. - Mężczyzna zignorował polecenia, przyspieszył, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekający oplem łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Nie sygnalizował manewrów zmiany pasa ruchu, ani skrętu. Policyjny pościg przez Witów, Kłudzice, Milejów, Piaski i Rozprzę trwał kilkanaście minut. W Piaskach uciekiniera zauważył patrol piotrkowskiej drogówki zaalarmowany przez dyżurnego. Funkcjonariusze wyprzedzili jadący z niebezpieczną prędkością samochód w Rozprzy. W tym momencie mężczyzna, chcąc wyprzedzić radiowóz, uderzył w jego lewy bok. W wyniku zderzenia zatrzymał auto, wysiadł i próbował uciec. Próbę tę udaremnił policjant piotrkowskiej drogówki i funkcjonariusz z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, który dojechał na miejsce.

 

18-latek został zatrzymany. Szybko okazało się, co było powodem jego zachowania. Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci w jego portfelu znaleźli susz roślinny, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Niebawem 18-latek odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (50)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.04.2020 15:51

Co to za Opel którym dał radę tyle uciec ? Jakaś chipowana wersja ? Czy coś nowego ?

32


figofago234 ~figofago234 (Gość)03.04.2020 08:52

A kiedy złapią tego narcyza z Gorzkowic ?? Jeździ albo po lekach albo na gazie albo ...

30


ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)02.04.2020 18:32

Naoglądaliście się pościgów jakie reżyseruje Policja w stanach i chcecie tego samego u nas?
Nasza Policja wie, że lepsza od gonitwy jest KOMUNIKACJA z innymi patrolami.
I tak, i tak żółw dogonił zająca.
Brawo! Nie należy narażać życia innych obywateli.

61


edolek ~edolek (Gość)02.04.2020 20:56

18 lat i już zakaz ?
Jak uderzył w radiowóz przy próbie wyprzedzania to chciał go zepchnąć z drogi , ale się nie udało.
A to już grubsza sprawa.

30


gość ~gość (Gość)02.04.2020 13:03

Dziś prawdziwych pościgów już nie ma

91


gość ~gość (Gość)02.04.2020 13:51

Jak każdy rodowity Piotrkowianie wie nie od dziś że dobrze działa podciąganie art.
Dlatego jest jak jest
Jak również działa wiejski głupek Artur
.
Udana akcja brawo
Proponuje pojechać Czechy ewentualnie Holandia tam incydentów takich o jeden gram marihuany nie ma z uwagi na to iż jest legalnie ale łatwiej 18 latkowi upiera. ..życie.

118


gość ~gość (Gość)02.04.2020 13:34

Jak można się tak kompromitowac
18 latek udowadnia ( amator )
Kto pracuje i gdzie
Śmiech na forum
Proszę przestańcie się ośmieszyć bo co by było gdyby. ...Nie odpowiednie osoby na każdy wie
A może miał koronawirus hihi

211


zalegizywac ~zalegizywac (Gość)02.04.2020 13:17

przez ten czas mogł przynajmniej sie pozbyc sushi, jak mial mało mogł wysypać przez okno podczas ucieczki lub na szybko zjeść

84


gość ~gość (Gość)02.04.2020 18:32

Czytam te waszystkie komentarze i sami znawcy. Jeden że polonezem jechali drugi że astra chipowana. Następny że znowu radiowóz rozbity. A czy ktoś miał okazję zobaczyć na żywo jak wygląda taki pościg, prędkości grubo ponad 100 km/h do przepisów ruchu nik się nie stosuję. Nie może być tak że za wszelką cenę trzeba zatrzymać takiego delikwenta. Najważniejsze jest bezpieczeństwo funkcjonariuszy i innych uczestników. Dlatego zatrzymanie doszło w takim miejscu i przy mniejszej prędkości gdzie zagrożenie było najmniejsze.

31


gość ~gość (Gość)02.04.2020 14:12

Co oni polonezem jechali za nim że tyle wsi przejechał?

123


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat