Piotrkowskie dzieci „Kręci Bezpieczeństwo Nad Wodą”

Strefa FM Czwartek, 20 czerwca 20242
Pierwszy dzień lata (20.06.2024) upłynął na piotrkowskim Słoneczku pod kątem bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą pikniku "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na którym młodzi piotrkowianie mogli dowiedzieć się: jak bez szwanku spędzać czas nad wodą, co zrobić w wypadku gdy zauważymy, że ktoś potrzebuje pomocy oraz jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe.

Ładuję galerię...

Dzieci z piotrkowskich szkół zaprosił prezydent Juliusz Wiernicki wraz z komendantem policji mł. insp. Radosławem Malanowskim.

 

 

Dzieci zapoznały się z pracą Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

 

Na pikniku zorganizowano pokazy WOPR-u, które miały przybliżyć dzieciom pracę ratowników wodnych oraz uświadomić ich jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą nieodpowiednie korzystanie z akwenów wodnych. Był to też czas do jednej z najważniejszych lekcji - jak odpowiednio poinformować służby ratunkowe, że dzieje się komuś krzywda.

 

 

Wspólnie z piotrkowską policją wyszliśmy z założenia, że przed wakacjami warto jest zaznajomić młodzież z bezpieczeństwem nad wodą. Zrobiliśmy akcję z tak zwanym kołowrotem - jest to najszybszy sposób ratowania na wodach otwartych. Wykorzystaliśmy też łódź płaskodenną z silnikiem śmigłowym tzw. airboata. Dzięki niej możemy pływać i prowadzić akcję w miejscach trudno dostępnych - mówił Janusz Ciechanowski, prezes rejonowego WOPR-u w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

 

Pokaz Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie zachwycił młodych

Festyn ma charakter bezpieczeństwa na wodzie, jednak często zdarza się, że docierając do zbiorników wodnych samochodami, ludzie ulegają wypadkom. Pokaz, jaki przygotowaliśmy dla dzieci, polegał na zrobieniu dostępu do poszkodowanego w samochodzie osobowym. Musieliśmy użyć narzędzi hydraulicznych, które pomogły nam najpierw usunąć drzwi, aby dostać się do poszkodowanego. Następnie wykonaliśmy dostęp od góry, odginając dach pojazdu - mówił bryg. Tomasz Wojtakowski, Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

Jak uczestnicy zareagowały na piknik "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"?

 

 

Wydarzenie zorganizował Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wraz z Komendą Miejską Policji przy współudziale WOPR-u, KM PSP w Piotrkowie, WORD-u oraz nadleśnictwa. Podczas festynu piotrkowska Straż Miejska znakowała rowery.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)20.06.2024 17:02

Fajne te maszyny szkoda tylko że ostatnie bo za po będzie dużo cięć i oszczędności wraca czas mowienia że pieniędzy nie ma i nie będzie ale oni będą mieli dlatego okradają spółki skarbu państwa na potege

10


go?ć_pola ~go?ć_pola (Gość)20.06.2024 15:41

Szkoda, że imprez w godzinach gdy dzieci muszą być w szkole a rodzice w pracy
...

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat