Advertisement

Ona kradła alkohol i kawę, on perfumy

Policja KMP Piotrków Wtorek, 09 sierpnia 20224
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które dopuściły się kradzieży w sklepach na terenie Piotrkowa. 48-latka oraz 18-latek usłyszeli już zarzuty. Obojgu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
fot.: KMP Piotrków Trybunalski fot.: KMP Piotrków Trybunalski

W pierwszym przypadku dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów na terenie miasta doszło do kradzieży 5 opakowań kawy. Wywiadowcy, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 48-letnia piotrkowianka tego dnia ukradła towar o wartości ponad 130 złotych.

Okazało się również, że to nie pierwszy raz kiedy amatorka cudzego mienia wynosiła artykuły, nie płacąc za nie. Tak było też 3 sierpnia oraz 30 lipca, kiedy dokonała kradzieży w sumie 7 butelek alkoholu. Kobieta łącznie ukradła towar za ponad 600 złotych - mówi st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Piotrkowscy wywiadowcy na podstawie monitoringu ustalali też dane sprawcy kradzieży, które miały miejsce od 18 lipca do 4 sierpnia 2022 roku w jednej z drogerii w galerii handlowej. Jak wynikało ze zgłoszenia, młody mężczyzna kradł perfumy i kosmetyki. Za czwartym razem został zauważony przez pracowników.

Kiedy zareagowali oni na zachowanie mężczyzny, ten odrzucił towar i uciekł ze sklepu. Łącznie sprawca dokonał kradzieży artykułów za prawie 4300 złotych. Policjanci na podstawie nagrań z monitoringu szybko wytypowali sprawcę. Ustalili również, gdzie może przebywać. 18-latek był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, bo niczego nie podejrzewając spał w pokoju - dodaje Gajewska.

Kobieta i mężczyzna zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym jego losie złodziei zadecyduje sąd.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)09.08.2022 20:24

Rozumiem jakby na odwrót kradli.Bez sensu.

00


yyy ~yyy (Gość)09.08.2022 09:18

nic im nie zrobią, polskie prawo tylko grozi

02


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)09.08.2022 09:16

Kurde śledztwo droższe od łupu
dojdzie sprawa sądowa
Uzbiera się na 20tysi
I kto za to zapłaci ?

05


Dudud ~Dudud (Gość)09.08.2022 08:28

Oby dowalili najwyższe kary plus niech się utrzymują w więzieniu na swój koszt

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat