Na jakim etapie jest modernizacja ciepłowni?

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 14 kwietnia 202232
Modernizacja miejskich ciepłowni w Piotrkowie Trybunalskim idzie pełną parą - zapewniają urzędnicy. Jak twierdzą, dzięki tej inwestycji Piotrków będzie posiadał jedną z najbardziej ekologicznych oraz nowoczesnych ciepłowni w kraju. Na stronie Urzędu Miasta opublikowano film z postępu prac, który zobaczycie także u nas.

Ładuję galerię...


Trwa restrukturyzacja systemu ciepłowniczego w Piotrkowie Trybunalskim, polegająca na przejściu z ciepłowni opalanej węglem do ciepłowni opalanej gazem. Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. Modernizacja obejmuje wymianę 5 kotłów węglowych w ciepłowniach C-1 (ul. Orla) oraz C-2 (ul. Rolniczej) na kotły wykorzystujące paliwo gazowe (gaz ziemny), wykonanie niezbędnych przyłączy: gazowych, wodno-kanalizacyjnych, ciepłow­niczych, zasilania elektrycznego oraz aparatury kontrolno-pomiarowej. Ciepłownie budowane są obok istniejących obiektów.

 

Kolejnym etapem restrukturyzacji systemu ciepłowniczego w Piotrkowie będzie zamontowanie silników do kogeneracji gazowej w obrębie ciepłowni C-1 (ul. Orla). Oznacza, to że ciepłownia będzie wytwarzać nie tylko energię cieplną, ale także elektryczną. Miasto pozyskało na tę część 9,5 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Koszt inwestycji to 56 mln zł netto. Budowa ciepłowni przy ulicy Rolniczej ma zakończyć się jeszcze w tym roku, natomiast przy ulicy Orlej w 2023 r. Prace są prowadzone "pod ruchem", czyli ciepłownia przez okres budowy cały czas będzie pracować.



Zainteresował temat?

0

2


Zobacz również

reklama

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Grześ ~Grześ (Gość)14.04.2022 09:15

Najbardziej ekologiczne i oszczędne jest ogrzewanie piaskiem, tak piaskiem. Po prostu obok plecaka ewakuacyjnego, przy drzwiach wyjściowych, stoi worek z piaskiem i jak komuś zimno, to worek na grzbiet i rundka. Takim jednym workiem ogrzeje się cała rodzina przez kilka sezonów grzewczych. Warunek, trzeba zainwestować w mocny i trwały worek na piasek, a to nie są tanie rzeczy.

40


obs. ~obs. (Gość)14.04.2022 08:46

Nie ma to jak "ekologiczna i nowoczesna" ciepłownia. Przypomnijmy sobie. Kasa miejska pusta a w sezonie grzewczym będą opróżniać kieszenie mieszkańców korzystających z tego cuda. A można było w dobrych czasach /dekadę temu/ za to się brać. Wtedy gaz był jeszcze ...ekologiczny. Przynajmniej oficjalnie w Unii. Wybrano i to pod przymusem najgorszy z możliwych okresów.

111


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)14.04.2022 08:34

O 20 lat za późno a teraz przy tych cenach gazu miasto mieszkańców wykończy opłatami za ciepłą wodę i ogrzewanie. Następna sprawa jest taka ,ze miasto pakuje się w koszty a UE w swoich założeniach do roku 2030 chce odejść od węgla i gazu nawet do aut. Takie są fakty tylko pytanie czym unia chce sie ogrzewać jak wszystkiego zakaże bo stawia się na panele i wiatraki tylko problem w tym ,ze to źródło jest nie stabilne by gwarantować bezpieczeństwo dla przykładu Holandia i Niemcy odchodzą od wiatraków nie sprawdziły się do tego energia jest dużo droższa. Osobiście myślę ,ze p[lany unijnych urzędników nie wypalą i szybko do węgla wrócą

71


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat