Na Roosevelta znów jeździmy wahadłowo

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 09 lutego 202414
Na ul. Roosevelta powrócił ruch wahadłowy. To za sprawą wznowienia działań na modernizowanym fragmencie drogi. Pod koniec ubiegłego roku wstrzymano prace na odcinku od ulicy Wroniej do granic miasta, ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Tym samym usunięto sygnalizację, która sterowała ruchem wahadłowym. Urzędnicy podkreślają, że zaawansowanie prac znacząco wyprzedzało założony harmonogram prac, więc taki manewr był możliwy.
fot.: UM w Piotrkowie Trybunalskim fot.: UM w Piotrkowie Trybunalskim

Obecnie na placu budowy działają już brukarze, a niebawem rozpoczną się dalsze prace drogowe.

Dotychczas wykonano wszystkie prace przy budowie i wymianie mediów, a na połowie modernizowanego odcinka udrożniono rowy odwadniające oraz wykonano jezdnię, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe, chodnik i asfaltową ścieżkę rowerową - przypominają urzędnicy. - Prace obecnie skupiają się na pozostałym fragmencie ulicy, bliżej granic miasta. Wschodni pas ruchu jest już praktycznie wykonany. Drogowcy teraz zajmą się budową od podstaw zachodniego pasa ruchu oraz ułożeniem chodnika i ścieżki rowerowej oraz przebudową rowów odwadniających - dodają.

Zgodnie z zapisami umowy prace tego etapu powinny zakończyć się w maju 2024 roku. Wykonawca zakłada jednak, że ten odcinek odda do użytkowania zdecydowanie wcześniej.

Przypominamy, że drugi odcinek ulicy Roosevelta, od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej, jest wykonywany w formule "zaprojektuj i wybuduj". Aktualnie firma przygotowuje wszelką dokumentację potrzebną do rozpoczęcia prac. Na tym fragmencie ma zostać wykonany ciąg pieszo-rowerowy po stronie południowej, chodnik po stronie północnej, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz nawierzchnia jezdni. Wcześniej prace dotkną przebudowy infrastruktury podziemnej - informują pracownicy magistratu.

 

Modernizacja ul. Roosevelta to jedna z największych drogowych inwestycji, jakie rozpoczęły się w 2023 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Całkowity koszt wykonania obu opisywanych etapów wynosi blisko 22,5 mln zł. Na realizację zadania miasto pozyskało 21,3 mln zł dofinansowania z programu "Polski Ład".


Wykonawcą prac jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pani Prezydent!!! ~Pani Prezydent!!! (Gość)11.02.2024 14:34

Nie wierzę tym referendarzom. Najpierw się lansowali z tą z Platformy, a teraz z Nowakowską, której teściowa jest w partii u prezydenta K. Chojniaka. Zatem jaka tu konsekwencja??? To jak w końcu jest, POpieracie p. Chojniaka Pani Chojnacka, skoro się lansujecie z jego ludźmi?

13


ROSFELTA ~ROSFELTA (Gość)11.02.2024 20:35

Rosfelta moja ulica

20


Zawodowy c+e ~Zawodowy c+e (Gość)09.02.2024 17:07

A czy też jest tam kamera wyłapująca pojazdy wjeżdżające na czerwonym świetle?

70


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)09.02.2024 08:38

Normalka bo spadł śnieg Bo jak było pogodnie To po co robić cokolwiek

101


Rencista ~Rencista (Gość)09.02.2024 19:51

Ta sygnalizacja świetlna oraz cały sprzęt na budowie jest z moich podatków

51


Kursantka 19 ~Kursantka 19 (Gość)09.02.2024 19:46

Na rosfelta właśnie kiedyś oblałam egzamin bo przejechałam przez tory jak jeszcze całkiem nie stanął szlaban

70


Piotrkowianin Piotrkowianinranga09.02.2024 17:37

Może ktoś wie, po co w kierunku Bujen są na tym odcinku 2 zatoki przystankowe co 200 metrów?

62


Taxiblazej ~Taxiblazej (Gość)09.02.2024 17:30

Na morycy buja się jeszcze ta bramka na wietrze?

51


Kolejarz ~Kolejarz (Gość)09.02.2024 13:36

...a jeśli chodzi o media to raptem wymieniono przyłącza wodociągowe i wybudowano kanalizację deszczową.
Natomiast pozostały stare słupy energetyczne i przyłącza naziemne a o przyłączach gazu nie mówiąc. Na Bujnach gaz jest, na Wroniej jest a na tym odcinku nie ma i już zapewne nie będzie.
Dodatkowo już za kilka lat na końcowym odcinku chodnik będzie do remontu a to dzięki pięknym kanadyjskim topolom które nie zostały usunięte tylko podcięto im gdzie nie gdzie korzenie i rosną dalej w bezpośrednim sąsiedztwie krawężnika. Ponadto będzie jeden próg zwalniający na wysokości przejścia dla pieszych ale to zbyt mało na takim odcinku.
Pierwszy odcinek jest niby gotowy a da się zauważyć mnóstwo niedoróbek których na pierwszy rzut oka nie widać.

51


xn. ~xn. (Gość)09.02.2024 07:32

Akurat ten odcinek od ronda do Towarowej jest w stanie najlepszym i mógłby być remontowany na końcu. Ten odcinek od Towarowej do Wroniej przez tory to już nie ulica a średniowieczny trakt dla wozów ciągniętych przez woły. Ale co ja tam wiem. Miejscy urzędnicy z tym najważniejszym na czele wiedzą lepiej...Lepiej pączki rozdawać...czy aby za swoje???

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat