Advertisement

Młodzi zapaśnicy AKS jadą na Mistrzostwa Europy

AKS Piotrków Poniedziałek, 30 maja 202217580
Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego Mateusz Dawid i Filip Loch otrzymali nominacje do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-17 i U-20. To kolejny bardzo ważny etap na ich zapaśniczej drodze.

Ładuję galerię...

Mateusz Dawid i Filip Loch należą do krajowej czołówki w swoich kategoriach wiekowych i regularnie robią znaczące postępy. Mateusz stanął na podium we wszystkich tegorocznych zawodach, w których brał udział. Wywalczył m.in. złoto i brąz Pucharu Polski kadetów, a także brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wadze 71 kg. Z kolei Filip w kwietniowym debiucie na mistrzostwach Polski juniorów od razu wywalczył srebro w kategorii 77 kg, a niedawno zajął drugie miejsce podczas międzynarodowego turnieju w Bukareszcie.

 

Świetna forma nie uszła uwadze trenerów kadr narodowych i obaj od początku roku regularnie uczestniczą w obozach reprezentacji Polski. Solidna praca na zgrupowaniach oraz wyniki na turniejach sprawiły, że dostali powołanie na mistrzostwa Europy.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych chłopaków i bardzo się cieszymy, że ich ogromna praca, wysiłek trenerów i wsparcie całego klubu dają takie efekty. Mateusz i Filip są świetnymi przykładami na to, ile znaczy regularność, pasja i konsekwencja. Mimo młodego wieku są już bardzo dojrzali sportowo i świadomi tego, po co trenują. Tego nie udałoby się osiągnąć bez profesjonalizmu naszych szkoleniowców i wsparcia ich bliskich – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Mateusz Dawid wystartuje w mistrzostwach Europy U-17, które odbędą się w Bukareszcie w dniach 13-19 czerwca. Natomiast Filip Loch będzie reprezentował Polskę w mistrzostwach Europy U-20, zaplanowanych w Rzymie na okres 27 czerwca – 3 lipca.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat