Znienawidzona przez kobiety „pomarańczowa skórka” może pojawić się w każdym wieku. Powstawaniu cellulitu sprzyja m.in. zła dieta, stres, siedzący tryb życia oraz wahania hormonalne związane z dojrzewaniem, ciążą i menopauzą. Jak powstaje cellulit?
Cellulit to wynik nieprawidłowego rozmieszczenia komórek tłuszczowych w tkance podskórnej. Aby pozbyć się widocznych pod skórą grudek i nierówności należy przede wszystkim działać na wielu płaszczyznach.
Widoczną poprawę wyglądu skóry można zauważyć przy jednoczesnym stosowaniu:
- Lekkiej i poprawiającej przemianę materii diety
- Codziennych ćwiczeń fizycznych
- Kosmetyków wyszczuplających
- Masaży i innych zabiegów kosmetycznych np. maseczek rozgrzewających
Usuwanie cellulitu w domu
Regularne stosowanie domowych metod redukcji cellulitu przynosi porównywalne efekty, jak w przypadku poddawania się zabiegom w gabinetach kosmetycznych. Warto kurację zewnętrzną wspomagać preparatami doustnymi, które regulują mikrokrążenie krwi oraz pozwalają znacznie szybciej cieszyć się nieskazitelnie gładką i ponętną skórą. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj medicot.pl
Masaż antycellulitowy
Masaż to jeden z najskuteczniejszych sposobów redukcji cellulitu. Aby go wykonać możemy korzystać np. z chińskich baniek, gąbek i ostrych rękawic do masażu pod prysznicem oraz różnorodnych urządzeń masujących. Przed zabiegiem należy rozgrzać skórę ciepłą wodą i zastosować kosmetyki np. antycellulitowy żel pod prysznic. Masaż zawsze wykonujemy w kierunku serca. Po zabiegu warto zastosować krem lub balsam ujędrniający.
Ćwiczenia ujędrniające skórę
W pozbyciu się cellulitu pomogą także proste ćwiczenia m.in. przysiady, wymachy nóg, pompki, brzuszki, bieganie, pływanie, aerobik oraz spacery. Należy codziennie ćwiczyć przez minimum 10 minut stopniowo wydłużając czas i zwiększając intensywność treningu.
Chcąc pozbyć się cellulitu warto także stosować domowe peelingi oraz maseczki. Efekt podobny do wyszczuplającej wizyty w saunie uzyskamy przygotowując maseczkę z świeżego i startego na drobnej tarce korzenia imbiru, mielonego cynamonu, mielonych goździków oraz mielonej ostrej papryki i oliwy z oliwek. Po połączeniu składników i dodaniu oliwy powinniśmy otrzymać masę o konsystencji kremu, którą należy nałożyć na uda lub brzuch i owinąć folią spożywczą. Efekt rozgrzewania będzie silniejszy, gdy na wszystko założymy spodnie lub przykryjemy się kocem. Po 20 minutach maseczkę zmywamy letnią wodą i wklepujemy odżywczy balsam.
Tej maseczki nie można stonować w przypadku wrażliwej i podrażnionej np. goleniem skóry oraz żylaków. Warto wcześniej przetestować jej działanie na niewielkim obszarze skóry, aby sprawdzić czy nie wywoła reakcji alergicznej. Przed zabiegiem nie należy wykonywać peelingu.