Advertisement

Gdyby byli radnymi...

ePiotrkow Piątek, 07 czerwca 20130
Co zrobiliby gimnazjaliści dla swojej małej Ojczyzny, gdyby już dziś mogli zostać radnymi? Okazuje się, że pomysłów jest wiele, a ich zapis znalazł się w pracach przysłanych na konkurs organizowany przez Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie.
Gdyby byli radnymi...

W piątek (7 czerwca) w Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IX Międzygimnazjalnego Konkursu „Gdybym był radnym....”. Konkurs za cel stawia sobie uwrażliwianie młodzieży na problemy naszej małej Ojczyzny.
- Tegoroczny konkurs prezentuje bardzo wysoki poziom. Wpłynęło kilkadziesiąt prac nie tylko z Piotrkowa, ale również z Sulejowa, Moszczenicy, Wolborza, Szydłowa. Na szczególną uwagę zasługuje strona estetyczna nadesłanych prac, ponieważ w tej edycji mamy do czynienia z wyjątkowo piękną szatą graficzną prezentacji – mówi Jaśmina Leśniewska, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 1 i członek komisji konkursowej. – Forma jest zupełnie dowolna. Najważniejsze jest to, aby w treści pracy powiedzieć, co zrobiłbym ja, gdybym został radnym, gdybym miał głos decydujący o losie mojego najbliższego otoczenia: mojej gminy, miasteczka, wsi, a nawet dzielnicy. Były wiec fragmenty pamiętnika, były elementy wspomnień, była też piękna prezentacja (wyróżniona nagrodą specjalną) w postaci folderu reklamowego siebie jako kandydata na radnego. Były zdjęcia, billboardy, program wyborczy – bardzo oryginalnie. Ale jest wiele prac, które mają dużą wartość emocjonalną, ponieważ mówią o konkretnym stosunku do konkretnych miejsc – do ulicy, domu, przyjaciół i do niedalekiej przyszłości. Widać, że z dużą miłością i pasją młodzież opisuje swoje ulubione miejsca, czyli małe Ojczyzny – dodaje.

Patronat nad konkursem „Gdybym był radnym...” objęła Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, którą podczas finału reprezentował jej wiceprzewodniczący Mariusz Staszek, oraz piotrkowskie Starostwo Powiatowe, które reprezentował przewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Czerwiński.

Komisja w składzie: przewodnicząca Jaśmina Leśniewska, członkowie - Grażyna Przybysz i Piotr Szymczyk, po przeczytaniu 32 prac konkursowych napisanych przez gimnazjalistów z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego, postanowiła przyznać:

I miejsce Kindze Białas z Gimnazjum w Gomulinie
II miejsce Mateuszowi Szanfeberowi z Zespołu Szkół w Srocku
III miejsce ex aequo Aleksandrze Fryń z ZSG Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim i Aleksandrze Wielochowskiej z Gimnazjum w Wolborzu

oraz 8 wyróżnień dla:

Marty Matery z Gimnazjum w Rozprzy
Aleksandry Dudzińskiej z Gimnazjum nr l w Piotrkowie Trybunalskim
Wojciecha Kacperczyka z Gimnazjum Katolickiego w Zespole Szkół św. Jana Bosko
Adrianny Kopeć z Gimnazjum w Gomulinie
Ewy Popielawskiej z Gimnazjum w Moszczenicy
Dominiki Stańczyk z Gimnazjum w Sulejowie
Marty Domagały z Gimnazjum w Szydłowie
Dominika Grudnia z Gimnazjum nr l w Piotrkowie Trybunalskim

Ponadto komisja przyznała nagrodę specjalną dla Karoliny Drezler z Gimnazjum nr l w Piotrkowie za pomysł i oryginalną szatę graficzną pracy oraz precyzyjne jej wykonanie.
Zdaniem komisji autorzy prac wykazali się dobrą znajomością funkcjonowania samorządu gminnego, a zwłaszcza roli radnego, jaką on w nim pełni. Nagrodzone i wyróżnione prace są dowodem na zaangażowanie i kreatywność młodzieży, która obserwując rzeczywistość, widzi potrzebę lepszej wizji swojej małej Ojczyzny.


Or


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat