Advertisement

Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

ePiotrkow Piątek, 21 stycznia 202212403139
Donald Tusk odwiedził w czwartek (20.02.2022) cztery miasta województwa łódzkiego, by porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami o ich problemach, związanych z rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu. Zwracał uwagę na zdecydowanie wyższe ceny, jakie firmy płacą za gaz czy energię elektryczną. Polityk zatrzymał się m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.
Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

Były premier przy okazji swojej wizyty w Łódzkiem pojawił się w piotrkowskiej firmie Nowalijka. Rozmawiał z jej właścicielami i pracownikami, a także zapoznał się z charakterystyką działalności przedsiębiorstwa. Przyznał, że jej przedstawiciele, podobnie jak wiele innych polskich firm, musi mierzyć się z dużym wzrostem cen, jakie napotykają na każdym kroku.

 

Z tej ogromnej fabryki mieszkańcy Piotrkowa, a szczególnie właściciele powinni być dumni z tego co tutaj stworzyli. Oni również są jednak w dość dramatycznej sytuacji. To dlatego, że w ramach długoterminowych umów sprzedali po cenach z zeszłego roku bardzo wiele produktów. Te kontrakty nie podlegają renegocjacji. To oznacza, że przez długie tygodnie pracownicy firmy będą musieli dostarczać do sieci handlowych coś, co z ich punktu widzenia jest już o wiele droższe, po tych starych cenach - mówił Donald Tusk.

 

Polityk podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami, że biznes w całej Polsce przechodzi bardzo trudny czas. Wiele firm wykorzystuje duże ilości energii, której cena mocno wystrzeliła w górę. Podobnie jest z opłatami za gaz. Donald Tusk przyznał, że przedsiębiorcy stwierdzili, których spotkał, stwierdzili, że nie są w stanie przewidzieć przez to czy będą w stanie zaproponować klientom takie ceny, które ci będą w stanie zaakceptować.

 

Były przewodniczący Rady Europejskiej skrytykował również założenia Polskiego Ładu. - Jest jakaś grupa emerytów, którzy otrzymają niezbyt duże, ale większe pieniądze. Jednak każdy kto prowadzi jakąkolwiek firmę, wie, że nie jest w stanie poradzić sobie z tym gąszczem przepisów. W Polsce nie ma takiego miejsca, w którym prowadzona jest jakaś księgowość, rachunkowość, gdzie ludzie wiedzieliby co z tym polskim bałaganem, który Morawiecki przygotował zrobić. Ludzie nie są w stanie znieść i inflacji, i tych radykalnych podwyżek cen gazu i energii, a jednocześnie bałaganu, który uniemożliwia księgowym jakieś elementarne planowanie. Być może teraz mam ograniczone możliwości, ale zapewniam, że będę wrzeszczał o tym w Warszawie bo tu chodzi o ludzkie życie, a nie jakieś partyjne gierki - podsumowuje Donald Tusk. 


Zainteresował temat?

13

30


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (139)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Taki Michał ~Taki Michał (Gość)21.01.2022 09:47

Panu Tuskowi już dziękujemy

6446


Kojot ~Kojot (Gość)21.01.2022 15:17

Za nasze pieniądze sobie robi wycieczki po Polsce

1810


bufetowa ~bufetowa (Gość)21.01.2022 10:27

Panie Donaldku, prowadzę firmę i na razie nie mam problemów z "gąszczem przepisów". Proszę nie mówić za wszystkich, "każdy". Powiedz lepiej o sobie, jak każdemu przedsiębiorcy pomagałeś, gdy byłeś premierem, bo nie pamiętam, aby coś zmieniło się wtedy na korzyść przedsiębiorców, poza tymi którym udawało się "omijać gąszcze przepisów". A do pana nowalijki, ten termin best befor na sałatkach to dużo za dużo na wyrost umieszczacie.

3117


a ~a (Gość)21.01.2022 12:52

oddaj pieniądze z OFE

3216


anielamakrela ~anielamakrela (Gość)21.01.2022 09:31

Kilkanaście lat w tył co mówił , na otwarciu bloku 858 mw Bełchatów , pokazując na stare chłodnie kominowe - że budujecie wielkie rzeczy - a za kilka lat oddał walkowerem 2 bloki opole niemcom . ech od kr-U-la ue do pucybuta gdy brakło popleczników.

3919


97_toja ~97_toja (Gość)21.01.2022 10:15

W nowalijce płace podobno najniższe z większych lokalnych firm, to i pan Tusk, a jakże. Widocznie wzięli sobie do serca jego słowa, że ludzie mają robić za miskę ryżu :) Po takiej akcji to chyba bym się zwolnił. Wstyd

1812


Antianti14 ~Antianti14 (Gość)21.01.2022 10:37

Panie Tusk!
Pan śpi na milionach Euro, jakie dostaje co miesiąc od Brukselczyków, i Pan tylko skamle, aby dostać się do żłoba Polskiego....
Mówimy Panu Nie!

3022


praca ~praca (Gość)21.01.2022 12:24

Jaki łaskawca!
Szybko zapomniał jak obiecywał przedsiębiorcom obniżenie i uproszczenie podatków.
Odgrażał się ,że ograniczy klasę próżniaczą! A co zrobił przez dwie kadencje? Wszystko na odwrót!
Nigdy więcej PIS i nigdy więcej PO. Rządy partyjniackich, mafijnych kłamców czas zakończyć!

226


Rewi ~Rewi (Gość)21.01.2022 09:38

Z Niemcami handlujemy, miliony Polaków pracuje w Niemczech, wysyłamy nasze produkty do Niemiec, polskie ciężarówki wożą towary po Niemczech, w sklepach w Niemczech widziałem produkty polskich rolników, niemieccy producenci produkują w Polsce produkty dając pracę ludziom, niemieccy turyści zostawiają pieniądze w polskich hotelach i restauracjach, niemieccy emeryci leczą się w polskich sanatoriach za co płaci ich kasa chorych, Niemcy korzystają w Polsce z fryzjerów, mechaników, sklepów i innych usług, a co daje nam Ameryka ? Dodam, że jesteśmy piątym na świecie partnerem handlowym Niemiec.

2215


goœć_ola ~goœć_ola (Gość)21.01.2022 11:08

oddawaj pieniądze z OFE, dlaczego zabrałeś co nie twoje

2011


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat