Advertisement

Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

ePiotrkow Piątek, 21 stycznia 202211868139
Donald Tusk odwiedził w czwartek (20.02.2022) cztery miasta województwa łódzkiego, by porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami o ich problemach, związanych z rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu. Zwracał uwagę na zdecydowanie wyższe ceny, jakie firmy płacą za gaz czy energię elektryczną. Polityk zatrzymał się m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.
Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

Były premier przy okazji swojej wizyty w Łódzkiem pojawił się w piotrkowskiej firmie Nowalijka. Rozmawiał z jej właścicielami i pracownikami, a także zapoznał się z charakterystyką działalności przedsiębiorstwa. Przyznał, że jej przedstawiciele, podobnie jak wiele innych polskich firm, musi mierzyć się z dużym wzrostem cen, jakie napotykają na każdym kroku.

 

Z tej ogromnej fabryki mieszkańcy Piotrkowa, a szczególnie właściciele powinni być dumni z tego co tutaj stworzyli. Oni również są jednak w dość dramatycznej sytuacji. To dlatego, że w ramach długoterminowych umów sprzedali po cenach z zeszłego roku bardzo wiele produktów. Te kontrakty nie podlegają renegocjacji. To oznacza, że przez długie tygodnie pracownicy firmy będą musieli dostarczać do sieci handlowych coś, co z ich punktu widzenia jest już o wiele droższe, po tych starych cenach - mówił Donald Tusk.

 

Polityk podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami, że biznes w całej Polsce przechodzi bardzo trudny czas. Wiele firm wykorzystuje duże ilości energii, której cena mocno wystrzeliła w górę. Podobnie jest z opłatami za gaz. Donald Tusk przyznał, że przedsiębiorcy stwierdzili, których spotkał, stwierdzili, że nie są w stanie przewidzieć przez to czy będą w stanie zaproponować klientom takie ceny, które ci będą w stanie zaakceptować.

 

Były przewodniczący Rady Europejskiej skrytykował również założenia Polskiego Ładu. - Jest jakaś grupa emerytów, którzy otrzymają niezbyt duże, ale większe pieniądze. Jednak każdy kto prowadzi jakąkolwiek firmę, wie, że nie jest w stanie poradzić sobie z tym gąszczem przepisów. W Polsce nie ma takiego miejsca, w którym prowadzona jest jakaś księgowość, rachunkowość, gdzie ludzie wiedzieliby co z tym polskim bałaganem, który Morawiecki przygotował zrobić. Ludzie nie są w stanie znieść i inflacji, i tych radykalnych podwyżek cen gazu i energii, a jednocześnie bałaganu, który uniemożliwia księgowym jakieś elementarne planowanie. Być może teraz mam ograniczone możliwości, ale zapewniam, że będę wrzeszczał o tym w Warszawie bo tu chodzi o ludzkie życie, a nie jakieś partyjne gierki - podsumowuje Donald Tusk. 


Zainteresował temat?

13

30


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (139)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_dddd ~go?ć_dddd (Gość)24.01.2022 00:06

Się teraz wszyscy kłócą ten to ten tamto jakieś wyliczenia co kto kiedy zrobił jakie ceny były itp A ja wiem jedno patrzę na to co dzieję się teraz patrzę na rachunek za gaz i widzę podwyżkę dlaczego? Dlatego że nasz rząd zerwał świetną umowę z Rosją o stawce za gaz i głupotą jest powtarzać że to wina Tuska ludzie zacznijcie myśleć za dużo TVP ja nie jestem ani za PiS ani za PO ja widzę co się dzieję czy to dobrze że PiS kłóci się że wszystkimi chyba nie ale co ja tam wiem pozdrawiam wszystkich bez wyjątku

710


as ~as (Gość)22.01.2022 18:17

Im dluzej bedzie trwal ten nierząd pisu tym dluzej bedziemy wychodzic z tego bałaganu. Wyjadą wyksztalceni mlodzi ludzie a zostaną tylko nieudacznicy, Ciekawe kto na was i na wasze emerytury bedzie zarabiał.

1322


alina ~alina (Gość)23.01.2022 11:43

na wypowiedzenie pakietu klimatycznego ,lub wyjście z kołchozu inaczej nas zniszczą ,mieć własny węgiel i płacić za obcy gaz i obce technologie ? brak PIŁSUDZKIEGO albo kogoś jego pokroju

123


co nie ~co nie (Gość)23.01.2022 17:06

A Premier Morawiecki nie był doradcom Tuska az do jego wyjazdu do Brukseli a pozniej przeszedl doPiS

67


wszyscy won! ~wszyscy won! (Gość)22.01.2022 21:02

Wszystkie partie wywalić na bruk ale to WSZYSTKIE! Przez dekady podzielili i ogłupili społeczeństwo! Chlają się przed kamerami a za kulisami razem się bawią i swoje robią!

144


Olo ~Olo (Gość)22.01.2022 07:54

Program przedstawił, czy tylko bajdurzył

226


goœć_zenek ~goœć_zenek (Gość)22.01.2022 19:29

Co ten pan w Uni Europejskiej robi ,żeby w niej energia nie drożała? Taki wpływowy polityk jak go zwolennicy nazywają, co zrobił dla krajów europejskich ,aby zatrzymać drożyznę w innych krajach UE.? Zapytajcie Niemca, Austriaka ,Czecha ,Szweda ile kosztuje tam energia w stosunku do roku z przed pandemii. Tam się mówi, że to wina koronowirusa a nie polityki energetycznej UE.

111


Antoni ~Antoni (Gość)22.01.2022 08:33

Gdzie Macierewicz będzie miał lepiej startować w wyborach jak nie w tym ciemnogrodzie.
Niestety, to przez TVP ludzie są tak otumanieni.

1220


Mi ~Mi (Gość)22.01.2022 08:59

Niech rozda biednym to co pobrał z naszych podatków jako polityk

167


politolog ~politolog (Gość)22.01.2022 12:07

84 letnia emerytka, uczestniczka powstania Warszawskiego powiedziała prawdę temu nieudacznikowi politycznemu Donaldowi Tuskowi - nic dodać nic ująć. Tusk to zły człowiek.

219


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat