Advertisement

Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

ePiotrkow Piątek, 21 stycznia 202212402139
Donald Tusk odwiedził w czwartek (20.02.2022) cztery miasta województwa łódzkiego, by porozmawiać z lokalnymi przedsiębiorcami o ich problemach, związanych z rosnącymi kosztami prowadzenia biznesu. Zwracał uwagę na zdecydowanie wyższe ceny, jakie firmy płacą za gaz czy energię elektryczną. Polityk zatrzymał się m.in. w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim.
Donald Tusk z wizytą w naszym regionie

Były premier przy okazji swojej wizyty w Łódzkiem pojawił się w piotrkowskiej firmie Nowalijka. Rozmawiał z jej właścicielami i pracownikami, a także zapoznał się z charakterystyką działalności przedsiębiorstwa. Przyznał, że jej przedstawiciele, podobnie jak wiele innych polskich firm, musi mierzyć się z dużym wzrostem cen, jakie napotykają na każdym kroku.

 

Z tej ogromnej fabryki mieszkańcy Piotrkowa, a szczególnie właściciele powinni być dumni z tego co tutaj stworzyli. Oni również są jednak w dość dramatycznej sytuacji. To dlatego, że w ramach długoterminowych umów sprzedali po cenach z zeszłego roku bardzo wiele produktów. Te kontrakty nie podlegają renegocjacji. To oznacza, że przez długie tygodnie pracownicy firmy będą musieli dostarczać do sieci handlowych coś, co z ich punktu widzenia jest już o wiele droższe, po tych starych cenach - mówił Donald Tusk.

 

Polityk podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami, że biznes w całej Polsce przechodzi bardzo trudny czas. Wiele firm wykorzystuje duże ilości energii, której cena mocno wystrzeliła w górę. Podobnie jest z opłatami za gaz. Donald Tusk przyznał, że przedsiębiorcy stwierdzili, których spotkał, stwierdzili, że nie są w stanie przewidzieć przez to czy będą w stanie zaproponować klientom takie ceny, które ci będą w stanie zaakceptować.

 

Były przewodniczący Rady Europejskiej skrytykował również założenia Polskiego Ładu. - Jest jakaś grupa emerytów, którzy otrzymają niezbyt duże, ale większe pieniądze. Jednak każdy kto prowadzi jakąkolwiek firmę, wie, że nie jest w stanie poradzić sobie z tym gąszczem przepisów. W Polsce nie ma takiego miejsca, w którym prowadzona jest jakaś księgowość, rachunkowość, gdzie ludzie wiedzieliby co z tym polskim bałaganem, który Morawiecki przygotował zrobić. Ludzie nie są w stanie znieść i inflacji, i tych radykalnych podwyżek cen gazu i energii, a jednocześnie bałaganu, który uniemożliwia księgowym jakieś elementarne planowanie. Być może teraz mam ograniczone możliwości, ale zapewniam, że będę wrzeszczał o tym w Warszawie bo tu chodzi o ludzkie życie, a nie jakieś partyjne gierki - podsumowuje Donald Tusk. 


Zainteresował temat?

13

30


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (139)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)21.01.2022 23:07

Cytuję:
Polityk podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami, że biznes w całej Polsce przechodzi bardzo trudny czas. Wiele firm wykorzystuje duże ilości energii, której cena mocno wystrzeliła w górę. Podobnie jest z opłatami za gaz.


Niech on się nie ośmiesza z tą udawaną troską. Wzrost cen energii wynika bezpośrednio z "zielonej polityki" eurokołchozu i z tych śmiesznych opłat emisyjnych, które już stanowią lwią część ceny wszelkich paliw. Te opłaty nie mają ani logicznego ani naukowego uzasadnienia, zostały narzucone przez globalistów ze wsparciem medialnej zmasowanej propagandy. W kwestii tego klimatycznego szwindlu akurat PO nie różni się od PiS-u - obie partie to popierają i obie przyłożyły rękę do tego, że musimy te opłaty odprowadzać! W ogóle poglądy obu ugrupowań różnią się tylko w detalach. Różnica tkwi jeszcze w tym, że zadaniowani są przez różne agentury. W sprawie koronazamordyzmu też są zgodni: i jedni i drudzy popierają przymus szczepień i paszporty covidowe. W tym przypadku też nie ma to ani logicznego ani naukowego uzasadnienia! Jest to też niemoralne! A normalni ludzie nie chcą ani klimatyzmu, ani sanitaryzmu! Zarówno za klimatyzmem jak i za sanitaryzmem stoją ci sami "ludzie" - obie te lewackie ideologie są środkiem do przeprowadzenia Wielkiego Resetu i wprowadzenia Nowego Porządku Świata.
PiS, PO - jedno zło!

117


ObYwAtEl RP ~ObYwAtEl RP (Gość)21.01.2022 16:03

Niech lepiej powie ludziom ile będzie miał miesięcznie emerytury!Też bym tyle chciał.

2714


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)21.01.2022 10:19

A czy pan Donlad wie ile wsparcie ze strony państwa polskiego przez ostatnie 20 lat dostał niemiecki inwestor ? Blisko miliard złotych...

3114


Rtjx ~Rtjx (Gość)22.01.2022 09:57

Kurde straszne nie bedzie piniendzy na paliwo do bolida

51


Ot co ~Ot co (Gość)21.01.2022 20:02

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

276


ić stont jusz ~ić stont jusz (Gość)22.01.2022 03:32

Weź się człowieku nie ośmieszaj... Tak Ty jak i cała reszta pis, psl, sld itp...

211


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)21.01.2022 13:20

Jak podnosił wiek emerytalny to jakoś nikt go w Piotrkowie nie widział.

3611


sefu ~sefu (Gość)21.01.2022 18:10

To już było!!!! To trzeba mieć czelność patrzeć ludziom w oczy po tym wszystkim! Praca do 67 lat, umowy śmieciowe, bezrobocie, afery, itp. A poszedł von! Na zawsze!!!

1911


go?ć_jan ~go?ć_jan (Gość)21.01.2022 11:52

Mógł nie podpisywać z Kopaczową jak rządzili zielonego ładu to by teraz ceny nie rosły, a teraz głupka udaje i pociesza ludzi.

4520


emeryt ~emeryt (Gość)21.01.2022 13:17

Za Tuska za śmieci płaciłem 7 zł, a za Morawieckiego 27 zł.

2623


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat