Advertisement

Dewastacja wiat przystankowych znów przybiera na sile

Strefa FM Czwartek, 18 lutego 2021494338
Oblewanie olejem silnikowym, tłuczenie szyb kilka razy w miesiącu, rysowanie ostrymi przedmiotami czy malowanie farbami i sprayem - to tylko niektóre „wyczyny" wandali niszczących wiaty przystankowe w Piotrkowie.
fot. UM Piotrków fot. UM Piotrków

Tego typu akty wandalizmu znów przybrały ostatnio na sile - zauważa Karol Szokalski, dyrektor piotrkowskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. - Nie rozumiem co ludziom przychodzi do głowy, że niszczą wspólne dobro. Tych zdarzeń jest coraz więcej: demolowanie wiat, malowanie sprayem, wybijanie szyb i niszczenie ławek. Najczęściej problem występuje w okolicy ulic Sulejowskiej i Łódzkiej. Zdarzają się także w innych częściach miasta. Próbujemy na bieżąco monitorować sytuację i dokonywać napraw. Nierzadko jest tak, że jednego dnia naprawiamy, a drugiego dnia przystanek znów jest zniszczony - mówi Karol Szokalski.


W 2020 roku ZDiUM wydał na modernizację wiat przystankowych 130 tys. zł. Sporą część tej kwoty można by było przeznaczyć na inne cele np. doposażenie placów zabaw czy budowę parkingów.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_ddddd ~gość_ddddd (Gość)18.02.2021 08:29

Monitoring jest najlepszy wiaty będą całe i i bezpieczeństwo się poprawi

103


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat