Advertisement

Co CBA znalazło w piotrkowskim Ośrodku Sportu?

Tydzień Trybunalski Czwartek, 13 września 201224
Centralne Biuro Antykorupcyjne kontrolowało Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie przez kilka miesięcy, dokładnie od 21 marca do 18 czerwca. Kontrola dotyczyła zakupu przez miasto hali balonowej. Jaki jest efekt kontroli? Kilka dni temu CBA przesłało do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie zawiadomienie o “podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez wskazanych pracowników OSiR”.
fot. Jarek Mizerafot. Jarek Mizera

Informację przekazaną nam przez rzecznika CBA Jacka Dobrzyńskiego potwierdza rzecznik Prokuratury w Piotrkowie Witold Błaszczyk: - Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie do V Wydziału Śledczego, do prowadzonego w tym Wydziale postępowania przygotowawczego, wpłynęły materiały przekazane przez CBA. Rzeczywiście dokument ten zawiera zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników samorządu terytorialnego z Piotrkowa Trybunalskiego, a konkretnie przez dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz urzędników tegoż Ośrodka będących członkami Komisji Przetargowej zajmującej się kwestią zakupu i zainstalowania tzw. hali balonowej - mówi Błaszczyk.

Jak udało nam się dowiedzieć, CBA w dokumentach przesłanych do Prokuratury w Piotrkowie opiera się głównie na art. 231 kodeksu karnego (paragraf 2):

paragraf 1: “Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.
paragraf 2: “Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka: - Moja wiedza na ten temat jest niewielka, poza tym, że taka kontrola była przeprowadzana. Jest to informacja o podejrzeniu niewłaściwych działań i po to są takie instytucje jak prokuratura, CBA czy policja, żeby te rzeczy wyjaśniać. Myślę, że w tej konkretnej sytuacji sprawa również zostanie wyjaśniona, wierzę, że korzystnie dla pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zdaję sobie sprawę, że ludzie popełniają błędy i tutaj może być jakiś błąd, choć nie musi. Osobiście nie podejrzewam, żeby doszło do jakichkolwiek działań, które w sposób zaplanowany i zamierzony miały na celu niewłaściwe przeprowadzenie procedury - powiedział Krzysztof Chojniak.

Przypomnijmy, że halę balonową w Piotrkowie otwarto w listopadzie 2010 roku. Jej właścicielem była dwuosobowa spółka Tennis-Group, jej współwłaścicielem był radny Sebastian Żerek, który musiał zrezygnować ze spółki na rzecz ojca, by nie stracić mandatu radnego. Przez jakiś czas piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wynajmował halę, niedługo jednak, bo wkrótce potem stał się jej właścicielem. Za obiekt zapłacił 460 tysięcy złotych.

Radny Żerek w ubiegłorocznych wyborach samorządowych startował z list stowarzyszenia Rozwój i Gospodarność. Kiedy w 2011 roku pytaliśmy go o swoją przynależność klubową, odesłał nas do internetowej strony piotrkowskiej Rady Miasta. Według informacji tam podanej był on wtedy członkiem klubu radnych “Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego”. Z kolei Konrad Czyżyński z PO twierdził, że z tego klubu radny Żerek przeszedł już jakiś czas temu do proprezydenckiego klubu “Razem dla Piotrkowa”. Dziś strona internetowa piotrkowskiej Rady Miasta informuje, że Żerek jest członkiem klubu radnych “Razem dla Piotrkowa”.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MARIOLA ~MARIOLA (Gość)28.09.2012 20:22

Czy Wy wiecie że afera balonowa może rozwiązać się w ZSP w Szydłowie??? Jedna pani drugiej pani na przystanku mówiła że jeden pan ustawił pewne rzeczy na swoją i kolegów korzyść a dziś trzęsie portkami... wystarczy go dobrze przesłuchać i wszystko powie, kto ustawił, kto ile wziął itp. wystarczy podpytać kilku nauczycieli z naszej szkoły co muszą robić i dawać żeby móc pracować... To skandal co on wyczynia... bierze od wszystkich i za wszystko, bez skrupułów i bez bojaźni. to wstyd, że takie osoby pracują w edukacji. ale prędzej czy później CBA i inne właściwe służby dobiorą mu się do d.... nie mogę się już doczekać!!!

00


roman ~roman (Gość)20.09.2012 16:44

żerek zmienił frakcję polityczna a kartą przetargową był balon
taka jest prawda!!!!!!!!!!!!!!

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga14.09.2012 10:41

"Marek-Marecki-Polska" napisał(a):
BOGDANIE M. czekamy aż uruchomisz Swoje NEWSY na swojej www.
Może skusze się do EGIPTU z tobą lecieć :))

A może już w Egipcie siedzi albo w innej Tunezji?

00


raw ~raw (Gość)14.09.2012 09:46

Jak padną konkretne zarzuty to worek się otworzy.A tak w ogóle to powinna prowadzić to nie piotrkowska prokuratura,myślę że wnioskodawcy powinni wystąpić do Gowina,o przeniesienie.

00


Obserwator piotrkowa ~Obserwator piotrkowa (Gość)14.09.2012 08:42

c.d.n.

00


jaki ~jaki (Gość)13.09.2012 22:01

to już tradycja że prezydenci z piotrkowa muszą trochę "posiedzieć" po trudach urzędowania

00


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)13.09.2012 20:57

3 września Strzał w Twarz... ale nie wie o co chodzi po to nie kretyd tylko pożyczka
13 września CBA stawia zarzuty i mówi że 10 latek do odsiadki za ten cyrk grozi... HAPPY END
Czemu Błaszczyńskiego NIE WIDAĆ przy CYSORZU ?
Czyżby czuł lis smród jaki zaczyna się kręcić ?
BOGDANIE M. czekamy aż uruchomisz Swoje NEWSY na swojej www.
Może skusze się do EGIPTU z tobą lecieć :))

ZEGAR WYSTARTOWAŁ
Karuzela zwalnia bo powoli wysiadają. Staszek jest temat, daj im to co sprzedawałeś aby zrobili to co w
"Nagiej Broni" :)

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga13.09.2012 20:48

"krzysiek71" napisał(a):

gość jest niesamowity,poczekaj,po ciebie też przyjdą panowie w kamizelkach o 6.00 na Łódzką.

I taki ładny, nowy płot będą musieli sforsować.

00


Frustrat ~Frustrat (Gość)13.09.2012 20:13

"krzysiek71" napisał(a):

Gdyby Chojniak nie dal kasy to by Osir nie miał kasy na namiocik... I prezydęta w pasiaki :D

00


Amnesty International ~Amnesty International (Gość)13.09.2012 20:07

Gang Pruszkowski dostał max 3 lata więc w tej sprawie wszyscy są niewinni. Prokuratura choćby szukała 100 lat to winnego nie znajdzie. W Polsce wymiar sprawiedliwości jest śmiechu warty - z Moszczenicy była już jedna taka, co to ludzi na niezłą kasę naciągnęła i jej nadmuchali i tak będzie w tym przypadku!

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat