Artykuły do tagu: zabytek

Zabytkowa kapliczka zapomniana przez... wszystkich?
O wyremontowanie i odnowienie murowanej kapliczki znajdującej się na terenie gminnym pomiędzy nieruchomością przy ul. Narutowicza 42 a parkingiem apeluje mieszkaniec Piotrkowa.
Do 11 lutego Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przyjmował będzie wnioski o dofinansowanie prac renowacyjnych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego.
Uszkodzili zabytkowe polichromie
Podczas remontu piotrkowskiego kościoła Panien Dominikanek uszkodzono zabytkowe polichromie - twierdzi konserwator zabytków.
Ważny etap prac zakończony
W piątkowe południe odbył się komisyjny odbiór tegorocznych prac przy piotrkowskiej
Farze.
Ciekawe odkrycie konserwatora
Niespodziewane znalezisko podczas remontu elewacji Kościoła Farnego w Piotrkowie. Jak powiedział w rozmowie ze Strefą FM Piotr Obłog konserwator zabytków - odkryto kamienne detale, które zostały już odrestaurowane.
Kto zaniedbał piotrkowski zabytek?
- Postanowiłem pójść na spacer z żoną do parku przy ulicy Belzackiej. Jakie było nasze rozczarowanie. Smród, brud, nie da się tam przebywać dłużej niż 5 minut – napisał do redakcji mieszkaniec Piotrkowa. Czy park rzeczywiście jest tak zaniedbany?
Kolejny remont Fary jeszcze w tym roku
Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się remont kolejnych części elewacji kościoła farnego.
Fara coraz bliżej tytułu Pomnika Historii
Kilka dni temu została oficjalnie rozpoczęta procedura uznawania piotrkowskiej Fary za Pomnik Historii. Dossier zabytku złożone zostało w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków, skąd trafi na ręce generalnego konserwatora zabytków.
Willa Wanda na sprzedaż – czy będzie kupiec?
Zabytkowa nieruchomość w centrum Piotrkowa będzie wystawiona na sprzedaż. Czy znajdzie się kupiec?
Sulejowski klasztor znajdzie się na liście UNESCO?
Klasztor cystersów na Podklasztorzu ma szansę znaleźć się na liście UNESCO - światowego dziedzictwa kultury.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat