Wśród wielu pozostałości po czasach, gdy na Podklasztorze w Sulejowie przybywali możnowładcy, królowie i inni znamienici goście, są mury obronne. Powstały wokół Klasztoru Cystersów, a miały za zadanie bronić zabudowań przed najeźdźcami. Dziś przyciągają wielu turystów.
61 zawodników wzięło udział w zawodach na celność lądowania szybowcem i samolotem o Puchar Dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Podczas rywalizacji pogoda dopisała, pięknie świeciło słońce, ale zdarzały się także mocne podmuchy wiatru.
Przybliża się realizacja kluczowej inwestycji w rejonie przejścia granicznego Terespol/Brześć, jaką jest Park Logistyczny Małaszewicze (PLM). Wydane przez Urząd Wojewódzki w Lublinie pozwolenie na budowę pozwoli uruchomić dalsze procedury związane z finansowaniem, przetargiem i realizacją robót budowlanych.
Uczeń Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach, otrzymał wyróżnienie w VI Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości Polski”. Konkurs organizował Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Zaproszenie na spotkania z Jackiem Bartosiakiem, związane z premierą jego najnowszej książki pt. „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce”
W czwartej kolejce Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej niezwykłą skutecznością strzelecką popisały się dwie drużyny. Wyczyn jednej z nich to pewnego rodzaju niespodzianka.
Zawodnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego, Magomedmurad Gadżijew wystąpi w finale zapaśniczych mistrzostw świata w Oslo. Murad o złoto powalczy we wtorek (5 października) po godzinie 18:00.
5 lub 8 października - w przekazach historycznych te dwie daty przewijają się jako czas utworzenia getta żydowskiego w Piotrkowie Trybunalskim - pierwszego takiego miejsca w Europie. W 82. rocznicę tego wydarzenia przypominamy artykuł Agnieszki Warchulińskiej o tragicznych losach piotrkowskich Żydów w czasie II wojny światowej.
Pomnik upamiętniający Żołnierzy Wyklętych znajduje się przy ul. Roosevelta, na wlocie ulicy w rondo Żołnierzy Wyklętych. Ma formę obelisku - jest to głaz z zamocowaną na nim tablicą, obok którego znajdują się biało-czerwone flagi.
W Urzędzie Gminy w Sulejowie podpisano umowy na dofinansowanie remontu kapliczki w Uszczynie oraz konserwację ołtarza bocznego pod wezwaniem ukrzyżowania (XVIII w.) z gotyckim krucyfiksem (XV w.) z transeptu Kościoła parafialnego pw. św. Tomasza Kantuaryjskiego w Sulejowie (II etap). Dofinansowanie przyznał Urząd Marszałkowski w Łodzi.