Przechadzając się w ostatnich latach po polskich ulicach, coraz częściej na witrynach można zauważyć szyldy z nazwą „barber shop”. Z nazwą, która jeszcze kilka lat temu była w naszym kraju nieobecna. Co to jest barber shop i na czym polega fenomen tego miejsca, postanowiliśmy dowiedzieć się, odwiedzając ekipę piotrkowskiego Barber Shop by Edyta, mieszczącego się przy ul. Belzackiej 67.
Gmina Sulejów to kolejny samorząd, który dołączył do akcji informacyjnej poświęconej czystości powietrza.
Kochasz jazdę rowerem i nie chcesz spędzać weekendów w mieście? Wybierz się w kierunku Sulejowa i Zalewu Sulejowskiego. Tam czekają na Ciebie urokliwe krajobrazy, cisza i spotkanie z przyrodą. Ścieżka rowerowa Zygmunta Goliata, biegnąca wokół Zalewu Sulejowskiego należy do najciekawszych tras w województwie łódzkim.
Azbest zaliczany jest do dziesięciu najgroźniejszych zanieczyszczeń na Ziemi. Może być przyczyną wielu chorób. Włókna przenikają do płuc, gdzie mogą latami zalegać, powodując choroby nowotworowe.
Dorzecze Pilicy to jedno z najpiękniejszych miejsc województwa łódzkiego. Doceniają je mieszkańcy, turyści i filmowcy. To prawdziwy raj dla kajakarzy.
Mogą powodować wsypkę na skórze, swędzenie i łzawienie oczu, biegunkę, wymioty, gorączkę i bóle mięśni i stawów. Kąpiel w wodzie, w której pojawił się zielony wykwit grozi chorobami.
Bogaty pakiet różnych kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy, jakie można dostać w każdej dobrej drogerii, bez maseczki jest niepełny. Często kosztują grosze, czasem trochę więcej, ale zawsze ich cena zachęca do korzystania z dobrodziejstw, którymi raczą delikatną skórę twarzy.
Internet znów pokazał swoją siłę. Nagłośnienie w mediach społecznościowych sprawy wyrzuconych w lesie śmieci przyniosło oczekiwany efekt. Pozostawione odpadki zostały posprzątane.
Ponad 5 ton śmieci z terenów rekreacyjnych zebrała od początku czerwca gmina Sulejów. Dodatkowe kosze i działania proekologiczne realizowane są w ramach projektu „Przyroda zawsze Ci odda”. Dla miłośników wycieczek rowerowych gmina szykuje nowy szlak i infrastrukturę turystyczną.
To pozostałość po opactwie norbertynów. Ufundowany przez biskupa płockiego Wita z Chotla w 1179 r., od którego jego imienia pochodzi nazwa miejscowości – Witów.