Artykuły do tagu: Kurnędz

15.06.2023 11:52
Kto ukradł pajaca?
Historia z jednej strony śmieszna, a z drugiej całkiem poważna, bo chodzi przecież o ludzkie życie. Zaglądamy do Sulejowa na ulicę Podkurnędz. Mieszkańcy, chcąc walczyć z kierowcami nagminnie przekraczającymi prędkość, ustawili na poboczu... pajaca przypominającego o utrzymywaniu przepisowej prędkości. Kukuła jednak niedawno zniknęła.
Strażacy z Kurnędza mają nowy wóz
Przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego odbyło się w sobotę w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurnędzu.
Święto plonów w Kurnędzu
Rolnicy wraz z pozostałymi mieszkańcami gminy Sulejów podziękowali za tegoroczne plony. W czasie Gminno-Parafialnych Dożynek w Kurnędzu nie zabrakło propozycji muzycznych i kulinarnych.
Podziękują rolnikom za ich ciężką pracę
Przed nami Dożynki Gminno-Parafialne w Kurnędzu. Święto plonów odbędzie się w niedzielę, 11 września, a rozpocznie je msza święta polowa, po której rozpocznie się ceremoniał dożynkowy.
100-lecie OSP w Kurnędzu [ZDJĘCIA]
Ten wspaniały jubileusz strażacy z Kurnędza świętowali dokładnie dwa lata temu, ale uroczyste obchody przeniesiono z powodu pandemii koronawirusa. W niedzielę, 3 lipca 2022 r. przed miejscową remizą świętowali z tej okazji nie tylko strażacy z tej jednostki, ale również ich koledzy z całej gminy, ponieważ przy okazji wprowadzono nowy sztandar Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sulejowie.
Pan Czesław świętował setne urodziny
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski, pełniący również funkcję kierownika sulejowskiego Urzędu Stanu Cywilnego oraz Małgorzata Hamczyk, zastępca kierownika USC odwiedzili pana Czesława z Kurnędza, który skończył niedawno 100 lat. Przedstawiciele gminy Sulejów złożyli 100-latkowi życzenia oraz wręczyli okolicznościowy dyplom i upominek.
Pożar pustostanu w Kurnędzu
Do pożaru budynku mieszkalnego doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Kurnędz w gminie Sulejów. Ogień strawił poddasze domu.
Z cyklu
Dorzecze Pilicy to jedno z najpiękniejszych miejsc województwa łódzkiego. Doceniają je mieszkańcy, turyści i filmowcy. To prawdziwy raj dla kajakarzy.
Z cyklu „Przyroda zawsze Ci odda”: Kurnędz i Biała
Niespełna 4 km na południe od Sulejowa znajduje się miejscowość Kurnędz, dawna wieś rządowa z folwarkiem, idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku w czystym ekologicznie terenie, przyjaznym zarówno dzieciom jak i seniorom.
Biwak Harcerskiego Związku Drużyn 54. w Kurnędzu
Drużyny z Harcerskiego Związku Drużyn 54. wybrały się na biwak do miejscowości Kurnędz. Miniony weekend był ostatnią okazją, by zaczerpnąć trochę leśnego powietrza przed jesiennym chłodem i ulewami, pogoda dopisała.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat