Artykuły do tagu: roda

Z cyklu „Przyroda zawsze ci odda”
Zespół klasztorny opactwa cysterskiego położony w Podklasztorzu stał się niewątpliwie symbolem Sulejowa. To jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu w Polsce. Ten przykład architektury romańskiej został wspinany na listę pomników historii.
Z cyklu „Przyroda zawsze Ci odda”: Kurnędz i Biała
Niespełna 4 km na południe od Sulejowa znajduje się miejscowość Kurnędz, dawna wieś rządowa z folwarkiem, idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy szukają aktywnego wypoczynku w czystym ekologicznie terenie, przyjaznym zarówno dzieciom jak i seniorom.
06.07.2018 12:40
Turkusowe jezioro
Choć na pierwszy rzut oka krajobraz przypomina chorwackie wybrzeże tak naprawdę znajduje się zaledwie kilka kilometrów na południowy zachód od Sulejowa, po sąsiedzku z korytem rzeki Pilicy.
Z cyklu
„Po kilkunastu spędzonych tam minutach świat wygląda inaczej. Cisza, spokój, plątające się pod nogami psy, przechadzające się z wolna bociany, do tego sarna domagająca się podrapania za uchem” - tak opisywała swoją wizytę w pewnym malowniczym miejscu dziennikarka „Tygodnia Trybunalskiego” Aleksandra Stańczyk. W wędrówkach po gminie Sulejów zachęcamy do odwiedzenia Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole.
Burmistrz Wolborza Orłem Polskiego Samorządu
Tylko 8 samorządowców w Polsce otrzymało prestiżową nagrodę Orła Polskiego Samorządu. Tytułem wyróżniony został Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.
Grabiczanie z nagrodą w Przedborzu
Ponad 300 wykonawców z różnych regionów Polski zaprezentowało się na scenie plenerowej podczas 40. Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenek i Przyśpiewek Ludowych w Przedborzu. Imprezie patronowali Towarzystwo im. Marii Konopnickiej w Warszawie, Urząd Miasta oraz Miejski Dom Kultury w Przedborzu. Jury po wysłuchaniu wszystkich zespołów wytypowało czterech laureatów, którym przyznało główne nagrody, jednym z nich był zespół Grabiczanie z powiatu piotrkowskiego.
Z cyklu
Gmina Sulejów to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w powiecie piotrkowskim. Znajdziemy tam rzeki, piaszczyste skarpy, plaże i niemal dziewicze lasy. A wśród nich niezwykłe cuda przyrody.
Z cyklu
Gmina Sulejów, z racji położenia na jej terenie Zalewu Sulejowskiego, należy do jednego z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów województwa łódzkiego. Większość z nas lubi wypoczywać tam, gdzie jest plaża, woda, las i piękny krajobraz. Wszystkie te warunki spełnia właśnie gmina Sulejów, a dokładnie miejscowości Barkowice i Barkowice Mokre, które w ostatnich latach stały się ośrodkami turystycznymi. To przede wszystkim tam wypoczywają i uprawiają sporty wodne mieszkańcy Piotrkowa, Łodzi i okolic oraz turyści z całego kraju.
Zadbają o przyrodę i wygodę turystów
Urokliwe okolice Pilicy i gminy Sulejów przyciągają co roku turystów. Wypoczywających najczęściej można spotkać w Barkowicach, na terenie rekreacyjnym przy ul. Taraszczyńskiej w Sulejowie i na Polance. Efektem tych wizyt są niestety również tony śmieci. - Chcemy zapewnić odpowiednią infrastrukturę i uczulić ludzi, że to kosze, a nie lasy są na śmieci - mówi Dorota Jankowska, z-ca burmistrza Sulejowa. I choć to stwierdzenie jest oczywiste, to widok śmieci leżących nieopodal kosza należy do częstych.
Łódzki Dom Kultury otrzymał nagrodę za projekt „Przystanek 60+”
Łódzki Dom Kultury otrzymał prestiżową nagrodę konkursu "Drzewo Pokoleń" 2018 w kategorii samorząd za realizację pilotażowego projektu „Przystanek 60+”. Jego celem jest aktywne wsparcie seniorów z miast, miasteczek i wsi w integracji poprzez twórczość, kulturę i sztukę. W imieniu Łódzkiego Domu Kultury nagrodę odebrał dyrektor instytucji Jacek Sokalski.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat