Nagrody w konkursie plastycznym "Radio STREFA FM oczami dziecka" wręczone. Otrzymali je zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz osoby wyróżnione, w trakcie wernisażu wystawy prac konkursowych, który odbył się 15 czerwca w MOK-u.
W Mediatece 800-lecia w piątkowe popołudnie odbyła się uroczystość wręczenia Honorowych Medali Piotrkowa Trybunalskiego z okazji 30-lecia radia Strefa FM. Władze miasta wyróżniły najbardziej zasłużonych pracowników piotrkowskiej rozgłośni.
W weekend czeka nas kolejna odsłona okrągłych urodzin radia Strefa FM. Z okazji trzydziestej rocznicy powstania piotrkowskiej rozgłośni podczas Dni Gorzkowic będzie można wygrać sportowy rower oraz wiele innych cennych nagród.
Zaczynali od pomysłu wprowadzenia do szkoły mundurków. Potem były tysiące tematów: politycznych, rozrywkowych i społecznych. Przemaglowali katastrofę smoleńską, epidemię, ruch antyszczepionkowy, a teraz wojnę na Ukrainie. Tematów jest bez liku, chętnych do dyskusji też, a i – mimo trudnej sytuacji na świecie – dobrego humoru nie brakuje. Robert Gala i Marcin Cecotka magazyn Magiel w radiu Strefa FM prowadzą już 15 lat, i obaj zapowiadają, że na tym nie koniec.
Konkurs plastyczny pn. "Radio STREFA FM oczami dziecka" rozstrzygnięty. Został on ogłoszony z okazji 30-lecia rozgłośni.
1 czerwca 1992 roku w eterze po raz pierwszy można było usłyszeć Radio Piotrków, dziś znane jako radio Strefa FM Piotrków. Z okazji 30-lecia jeden z najstarszych (stażem) pracowników radia przygotował subiektywny alfabet o wszystkim, co w ciągu tych lat wydarzyło się w radiu. Zapraszamy do lektury.
1 czerwca radio Strefa FM obchodzić będzie trzydzieste urodziny. Pierwsze wyróżnienie i prezent rozgłośnia otrzymała dzień przed urodzinami. We wtorek prezes radiostacji odebrał Złoty Medal Pamiątkowy Zasłużony dla Ziemi Piotrkowskiej.
Poniedziałek, 1 czerwca 1992 roku. Godzina 17.00. W niewielkim pomieszczeniu okazałej kamienicy przy alei 3 Maja 4 gromadzą się zaproszeni goście. Na ich twarzach wyczytać można zaciekawienie, ale i niedowierzanie.
Czerwiec roku 1992. W Polsce ma miejsce słynna „noc teczek”, która kończy się odwołaniem rządu Jana Olszewskiego. Swoje protesty rozpoczyna Samoobrona Andrzeja Leppera. W Szwecji odbywają się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, sensacyjnie wygrane przez Danię. A w Piotrkowie startuje radio. Jedno z pierwszych prywatnych w naszym kraju.
To już niemal tradycja. W Święto Konstytucji 3 Maja na antenie Strefy Fm Piotrków tylko polskie piosenki.