Nakręć się na zieleń i przekaż plastikowe nakrętki, aby pomóc Łódzkiemu Hospicjum dla Dzieci Łupkowa.
Poszukiwany jest lokalny producent najlepszej wiejskiej kiełbasy. Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy Łódź, ogłosił konkurs "Wiejska kiełbasa z łódzkiego".
Samorząd powiatu piotrkowskiego przystępuje do realizacji kolejnych inwestycji na drogach powiatowych. Przebudowane zostaną odcinki dróg relacji Kałek - Kłudzice, Dobrenice-Dobreniczki, Lubiaszów – Dobra Golesze, Gazomia, Koło i Żachta oraz chodnik w Trzepnicy. Łączny koszt wyniesie ponad 1,1 mln złotych.
Dzięki projektom, które uzyskały akceptację w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego szkoły powiatowe znacznie wzbogacą swoją ofertę edukacyjną. Realizację projektów („Podniesienie jakości kształcenia w Powiecie Piotrkowskim”) przewidziano do sierpnia 2021 roku, zatem to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności zarówno dla obecnych jak i przyszłych uczniów szkół powiatowych.
Nie pięć, a trzy szkoły powiatowe być może już niebawem będą się znajdować na terenie powiatu piotrkowskiego. Wszyscy samorządowcy narzekają, że subwencja oświatowa jest zbyt mała i z budżetu trzeba dokładać na ten cel duże pieniądze. W powiecie radomszczańskim na przykład klasy mają być łączone i będą nawet 40-osobowe. Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego również szukają oszczędności i mają już pewien pomysł.
Wydziały komunikacji, w tym także ten w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie, od kilku tygodni przeżywają prawdziwe oblężenie. Codziennie do powiatowego urzędu przychodzi blisko 250 osób, które chcą zgłosić fakt zbycia lub nabycia pojazdu.
Członkowie zarządu powiatu piotrkowskiego złożyli w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora łódzkiego oddziału NFZ Artura Olsińskiego, który - ich zdaniem - doprowadzając do zmniejszenia liczby łóżek internistycznych, mógł ograniczyć mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego dostępność do oddziału chorób wewnętrznych.
Dyrektor, lekarze i pielęgniarki Oddziału Wewnętrznego w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie apelują do przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia o zawarcie odrębnego kontraktu na internę wraz z poradniami specjalistycznymi. Mimo pism wysyłanych do NFZ, pracownicy szpitala powiatowego nie otrzymali żadnych odpowiedzi w tej sprawie. W związku z tym w placówce przy ul. Roosevelta odbyła się we wtorek konferencja prasowa, ponadto starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Oczekujemy pełnej informacji o posiadanych zasobach likwidowanych oddziałów w szpitalu powiatowym, zakończenia działań dezinformacyjnych w sprawie likwidowanych oddziałów oraz wyciągnięcia odpowiedzialności wobec osób, które doprowadziły do tak tragicznej sytuacji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka - to główne postulaty grupy radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, które przedstawili na wtorkowej konferencji prasowej. W spotkaniu z mediami uczestniczyli m.in. radne powiatu piotrkowskiego Katarzyna Miśkiewicz i Anna Pietraszko, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Robert Pielużek oraz członek Społecznej Rady Szpitala z ramienia wojewody łódzkiego Tomasz Trzaskacz.
Niedawno informowaliśmy, że na dworcu PKS w Piotrkowie Trybunalskim koczują bezdomni, którzy śmiecą, załatwiają tam potrzeby fizjologiczne i zakłócają porządek. Za utrzymanie tego obiektu odpowiedzialni są pracownicy firmy Mobilis, którzy odpisali nam w tej sprawie w taki oto sposób: "Mając jednak na uwadze, że nie posiadamy środków prawnych, żeby poradzić sobie z osobami bezdomnymi, które przebywają na wspomnianym terenie dworca, jesteśmy zmuszeni zamknąć nie tylko budynek dworca, ale także plac w najbliższej przyszłości".