Udany rewanż Piotrkowianina na zespole beniaminka PGNiG Superligi Armed Ostrovii Ostrów Wielkopolski. W kolejnym, siódmym już sparingu, w okresie przygotowawczym Piotrkowianin wygrał jednym trafieniem 31:30 (13:16).
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę, przed godziną 15.00, na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Nałkowskiej w Piotrkowie.
Pożyczka online pozwala w naprawdę szybki sposób pożyczyć pieniądze, a do tego nie trzeba wychodzić z domu, aby uzyskać potrzebną kwotę. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania osób, zainteresowanych pożyczkami online
Wójt, Rada Gminy Wola Krzysztoporska oraz mieszkańcy sołectwa Blizin serdecznie zapraszają na Dożynki gminy Wola Krzysztoporska, które odbędą się 21 sierpnia na terenie parku w Blizinie.
"Handballove Miasto" to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Piotrkowie. W tym roku odbędzie się ono 19 sierpnia w miejskim amfiteatrze. Atrakcje związane z piłką ręczną to nie wszystko, bo na finał zagra gwiazda polskiego rocka, czyli Kobranocka.
IMGW ostrzega przed burzą z gwałtowną ulewą, a nawet gradem. Pierwszym stopniem zagrożenia objęte jest całe województwo łódzkie.
Opozycja jest słabiutka. Nie ma presji wywieranej na władze – mówili na antenie Strefy FM Jacek Sokalski i Paweł Ciszewski z ugrupowania Inicjatywa Piotrkowska 22. Chcą podpowiadać i dać szansę młodym. O swoich motywacjach, "niedasizmie" i pomysłach rozmawiali z Marcinem Cecotką w programie „O tym się mówi” (16.08.2022 r.).
Dwie młode osoby zginęły w wypadku drogowym, do którego doszło późnym wieczorem 14 sierpnia w Czarnocinie. Na ul. Głównej czołowo zderzyły się bmw i motorower.
Już dwóch na trzech Polaków deklaruje, że uprawia sport, z czego połowa minimum raz w tygodniu. Co trzeci młody człowiek ćwiczy nawet 2-3 razy tygodniowo, natomiast w grupie osób powyżej 55 r.ż. aktywności nie podejmuje co drugi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Wiener. Jednak jak wskazują eksperci, sport to też ryzyko kontuzji – dla 37% badanych sportowe urazy poskutkowały nieobecnością w pracy i nieprzewidzianymi wydatkami. Istnieją ubezpieczenia, dzięki którym urazy bolą mniej, przynajmniej pod kątem finansowym.
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.