Zima daje w kość wszystkim. Kierowcy i piesi narzekają na zwały śniegu, przez które nie mogą normalnie przejść po chodniku, czy zaparkować samochodu.
Piotrkowscy przedsiębiorcy nie wykorzystują dofinansowań unijnych udzielanych przez Centrum Obsługi Przedsiębiorców działającego przy Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.
Strażacy z OSP Rozprza zaskakują podjętymi inicjatywami. Ostatnio reaktywowali kafejkę internetową. Kafejka, pod nową nazwą - Centrum Szkoleniowe Młodzieży - działa już od tygodnia.
Jakiś czas temu w Piotrkowie pojawiły się przy przejściach dla pieszych żółte pasy umieszczone na chodnikach blisko krawędzi. Wielu zadawało sobie pytanie, co one oznaczają? Jak się okazało, są to “pasy bezpieczeństwa” przeznaczone dla osób słabowidzących. Czy są one pomocne? Pojawiły się opinie, że ze względu na złe rozmieszczenie – nie pomagają.
Uświadomienie zdrowym osobom faktu, że obok nich żyją osoby niewidome, które mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie jeśli stworzy im się odpowiednie warunki to główny cel akcji tyflobus.
W opublikowanym dziś rankingu „Rzeczpospolitej” Piotrków zajął I miejsce w kraju wśród miast na prawach powiatu pod względem wykorzystywania środków unijnych. W innej kategorii (gmin wiejskich )najlepszym w województwie łódzkim okazał się Wolbórz.
Szefowie lokalnych władz i organizacji społecznych zdali mieszkańcom sołectwa Biała ustne raporty ze swych osiągnięć w 2009 i 2010 roku. Padły też przedwyborcze obietnice.
Ani miasto Piotrków, ani powiat piotrkowski nie są liderami gospodarczymi w kraju i nie mogą pochwalić się produkcją. Do naszych plusów należą jednak: stale rozwijające się centrum magazynowe i spora ilość miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.
Wśród polskich miast Piotrków Trybunalski wyraźnie przoduje w przydzielaniu na turnusy rehabilitacyjne środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tak było w latach ubiegłych, tak jest również w tym roku. Według początkowych założeń aż 47% pieniędzy z PFRON-u (czyli ponad 431 tys. zł) miało być przeznaczone na wyjazdy rehabilitacyjne. Ostatecznie w podjętej uchwale Rady Miasta kwota ta została nieco zmniejszona (o 31 tysięcy złotych). Tę sumę dodano do 150 tysięcy planowanych na zakup przedmiotów ortopedycznych.
Już niebawem niepełnosprawne dzieci z Piotrkowa będą mogły w niezwykły sposób odkrywać otaczającą rzeczywistość. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie do użytku zostanie oddana cenna dla osób niepełnosprawnych Sala Doświadczania Świata – wykonana ze środków własnych placówki... Wszystko z myślą o podopiecznych.