Wszystkie prace budowlane i wykończeniowe przy piotrkowskiej noclegowni są już zakończone. Budynek musi tylko zostać dopuszczony do użytku przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Miasto czeka na decyzję.
Nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów, która weszła w życie 16 listopada, daje nową możliwość do walki z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.
Na wtorkowej Komisji ds. Rodziny, Zdrowia, Spraw Społecznych i Osób Niepełnosprawnych piotrkowskiej Rady Miasta pochylono się nad problemem udzielania pomocy medycznej osobom bezdomnym w Piotrkowie. Pojawiły się zarzuty wobec dwóch piotrkowskich szpitali. Radni złożyli dwie propozycje do prezydenta miasta, jak rozwiązać problem.
Adaptacja budynku, w którym znajdzie się piotrkowska noclegownia dla bezdomnych powoli dobiega końca.
Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy noclegowni przy ulicy Belzackiej w Piotrkowie do nowego budynku na Wroniej przeprowadzą się zgodnie z planem – na początku listopada. - Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - mówi Jerzy Karłowski, wiceprezes stowarzyszenia “Panaceum”, które prowadzi noclegownię.
Nowa noclegownia przy ulicy Wroniej w Piotrkowie nabiera kształtów.
Nowe kierunki kształcenia powstały w Technikum w Czarnocinie.
Będzie nowy most kolejowy w Czarnocinie. W miejsce obecnego, który pochodzi jeszcze sprzed czasów II wojny światowej, stanie całkiem nowa konstrukcja.
Przez 5 dni, a przede wszystkim w nocy, piotrkowianie nie mogli kupić leków w jedynej w mieście całodobowej aptece. Jej właściciel zdecydował bowiem o rezygnacji z nocnych dyżurów, powodując tym samym niemałe zamieszanie. Zdenerwowani mieszkańcy dzwonili do Straży Pożarnej, pogotowia i szpitala z prośbą o pomoc. Ci, którzy musieli zaopatrzyć się w leki po 22.00, musieli jechać do Radomska, Bełchatowa czy Tomaszowa.
Obok funkcjonującego już boiska „Orlik”, w Czarnocinie oddano właśnie do użytku nową halę sportową przy Zespole Szkół Rolniczych.