87 uczniów szkół z Piotrkowa zostało wyróżnionych stypendiami w ramach programu "Liga Zawodowców". Uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych i podpisanie umów odbyło się w czwartek w Bibliotece Pedagogicznej.
Co najmniej kilkadziesiąt osób włączyło się w zbiórkę darów dla obywateli Ukrainy, którzy pozostają w ogarniętej wojną ojczyźnie. Zorganizowali ją kapłani i wierni z parafii p.w. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim. Pomocy udzielali nie tylko prawosławni, ale także osoby niezwiązane z cerkwią. Zebrane przedmioty są już w drodze.
Autobus pełen dzieci z ukraińskiego domu dziecka, w środę (02.03.2022) późnym popołudniem zatrzymał się na krótki odpoczynek w Hotelu Podklasztorze w Sulejowie.
Kolejna pomoc dla piotrkowian, którzy zaangażowali się w działania na rzecz osób narodowości ukraińskiej. Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego pomaga w tłumaczeniach z języka ukraińskiego.
Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim również chce wspierać uchodźców z Ukrainy. - Obecnie trwają rozmowy jak w formalny sposób móc tę pomoc nieść, ale mamy już pewne pomysły - mówi Dorota Cudzich, dyrektor instytucji. Stworzona ma zostać na przykład specjalna lista.
Powiat piotrkowski we współpracy z powiatem radomszczańskim przygotował pierwszy transport pomocy rzeczowej dla ukraińskiego Obwodu Rówieńskiego, z którym samorządy współpracują.
Równe - miasto partnerskie Piotrkowa Trybunalskiego - apeluje o pomoc. Władze Równego zwróciły się do władz miast partnerskich z prośbą o zbiórkę darów, które są aktualnie najbardziej potrzebne.
Ruszyła akcja profilaktyczna "Powiatowe wtorki walki z osteoporozą pod hasłem IDZIE WIOSNA - NIE ŁAM SIĘ". Bezpłatne badania organizuje Starostwo Powiatowe.
Działająca przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie Trybunalskim fundacja Porta Vitae na co dzień wspiera obywateli Ukrainy. Wśród nich są mężczyźni, którzy decydują się powrócić do swojej ojczyzny, by walczyć o jej wolność i niepodległość. Udało nam się porozmawiać z Valerim, który podjął tę trudną decyzję, jego żoną oraz prezesem Porta Vitae.
Pani Alina i jej sześcioletnia córeczka Anastazja uciekły z opanowanej wojną Ukrainy. Obie przebyły długą drogę z Łucka do Wolborza. Część ich rodziny została na wschodzie, by bronić swojej ojczyzny.