Jeszcze w poniedziałek kolejna edycja społecznej akcji “Widzę Reaguję” stała pod dużym znakiem zapytania. Powodem było przegapianie terminu złożenia wniosku (na realizację projektu) przez partnerów akcji, czyli piotrkowskie Starostwo Powiatowe, policję i Łódzki Urząd Wojewódzki. Policja tłumaczyła, że nie ona składa wnioski, a może być jedynie ich inspiratorem. Samorządu nie mogła zainspirować, ponieważ o akcji została poinformowana zbyt późno.
Tym razem chodzi o nieruchomość przy ulicy Spacerowej w Piotrkowie.
Władze Piotrkowa biorą pod lupę dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych.
Tomaszowski Urząd Miasta do końca roku zakupi broń pneumatyczną, którą w razie potrzeby będzie można uśpić zwierzę.
Nie w Piotrkowie, a w Mszczonowie. Przez wiele miesięcy Piotrków żył nadzieją, że gigantyczny park rozrywki powstanie właśnie u nas, konkretnie na Bugaju.
Piotrkowska platforma e-learningowa rośnie w siłę. W ciągu pierwszych tygodni funkcjonowania skorzystało z niej około 5 tysięcy internautów z miasta i powiatu.
Nową bibliotekę miejską samorząd obiecał piotrkowianom już w poprzedniej kadencji. Jest miejsce, jest projekt nowego obiektu (choć kosztował ok. 1 mln, to nie wiadomo, czy jeszcze na coś się przyda), ale nic nie wskazuje na to, że zostanie zrealizowany. Władze miasta wciąż jednak żyją nadzieją.
Prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji Michał Rżanek już drugą kadencję będzie przewodniczył Komisji Gospodarki Komunalnej Związku Miast Polskich.
Ulica Zalesicka w Piotrkowie wypadła z planu przebudowy na przyszły rok.
O ile więcej zapłacą w przyszłym roku piotrkowianie za dom, garaż, działkę? O ile więcej zapłacą za swoje nieruchomości przedsiębiorcy prowadzący w naszym mieście działalność gospodarczą? O tym w ostatnich dniach dyskutowali, a ostatnio na sesji, zdecydowali radni Piotrkowa.