Niedawno w lokalnej prasie pojawiły się informacje o planowanych zwolnieniach w piotrkowskich szkołach. Do sprawy, w ostatnim programie „O tym się mówi” odniosła się Ewa Ziółkowska - prezes piotrkowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.
- Konserwator zabytków zezwolił na rozbiórkę kamienic przy ul. Starowarszawskiej 10, 12 i 16. Oznacza to, że niebawem niezamieszkałe budynki przestaną szpecić tę część Starego Miasta, a działki szybciej znajdą potencjalnego nabywcę - informuje Urząd Miasta w Piotrkowie. Czy to początek zmian na wymarłej ulicy?
Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radni zmienili uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia prezydenta. Krzysztof Chojniak będzie zarabiał 449 zł mniej. Wyjścia nie było, bo...
Piotrków awansował w rankingach gmin o najniższych wydatkach bieżących. Oszczędności miasta dostrzega ogólnopolski magazyn samorządowy „Wspólnota”, który prowadzi coroczne analizy wydatków gmin.
Uczniów ubywa od lat, pracowników w szkołach już niekoniecznie. Z roku na rok rosną koszty, jakie miasto wykłada na oświatę. Na same stołówki wydajemy prawie 6 mln rocznie (!!!). Co będzie dalej? Wszyscy są zgodni - piotrkowską oświatę czekają zmiany.
Projekt budżetu Piotrkowa na 2012 r. gotowy. Teraz nad najważniejszym z ważnych dokumentów w mieście pochylą się radni, najpierw podczas komisji problemowych Rady Miasta, później podczas sesji.
Telewizja Trwam wyemitowała na swojej antenie prawie 1,5-godzinny materiał promujący Piotrków Trybunalski.
Budowa boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Wronia w Piotrkowie zakończona.
Halę balonową w Piotrkowie otwarto w listopadzie ubiegłego roku. Jej właścicielem była dwuosobowa spółka Tennis-Group (współwłaścicielem był radny Sebastian Żerek*, który musiał zrezygnować ze spółki na rzecz ojca, by nie stracić mandatu radnego). Przez jakiś czas piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji wynajmował halę, niedługo jednak. Od kilku tygodniu jest już jej właścicielem. Za obiekt zapłacił 460 tysięcy złotych. Czy taki zakup to dobry interes?
Przebudowa Słowackiego była ostatnim elementem pierwszego etapu potężnego miejskiego projektu “Trakt Wielu Kultur”, który realizowany był od 2008 roku, a którego zadaniem było przywrócenie do życia staromiejskiej tkanki, nadanie jej funkcji turystycznych, kulturalnych, gospodarczych i publicznych oraz poprawa jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.