W 2017 pobiegli z Esslingen do Piotrkowa, w 2018 z Vienne do Esslingen, a w tym roku planują pobiec z włoskiego Udine do Esslingen. Wszystko to w ramach projektu Go Connect Europe. Obecnie niemiecki biegacz Andreas Weiner z klubu Lima Prima tworzy materiał wideo o biegu z 2017 i w tym celu przyjechał do Piotrkowa.
Sześć bloków, około 200 mieszkań, do tego budynek handlowo-usługowy – miniosiedle mieszkaniowe ma powstać wkrótce u zbiegu ulic Energetyków i Kasztanowej w Piotrkowie w pobliżu parku Belzackiego. O inwestycji rozmawiano w środę podczas sesji Rady Miasta.
Piotrkowskie Rady Osiedla, które zostały utworzone na kolejną kadencję wybierają swoje władze.
Piotrków Trybunalski otrzymał pierwszą nagrodę za najlepsze stoisko na Targach Turystyki GLOBalnie w Katowicach. To już kolejne wyróżnienie dla naszego miasta.
Kolejny odcinek ciepłociąg powstanie w Piotrkowie. Do miejskiej sieci mają zostać podłączone budynki od ulicy Próchnika aż do ul. Żwirki.
Co dla Piotrkowa Trybunalskiego oznacza przebudowa drogi krajowej nr 1 do parametrów autostrady? Które wiadukty zostaną zburzone? Którędy poprowadzone będą objazdy? I przede wszystkim, jak długo to wszystko potrwa? Na te i wiele innych pytań odpowiadali w środę wykonawcy tej potężnej inwestycji podczas sesji Rady Miasta w Piotrkowie.
W 2017 roku miała ruszyć budowa. Market budowlany Castorama w Piotrkowie Trybunalskim miał być gotowy w 2018. Mamy rok 2019, tymczasem inwestor nie złożył nawet wniosku o pozwolenie na budowę.
Sensacyjna wiadomość o planowanej budowie tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Słowackiego zelektryzowała piotrkowian kilka dni temu. Pojawiające się nowe informacje na ten temat studzą nieco rozbudzone emocje, jednak nie przekreślają definitywnie możliwości realizacji tego pomysłu.
W tym roku Imieniny Piotrków świętować będziemy 22 i 23 czerwca. Jak zawsze dni miasta uświetnią koncerty.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.