Piotrkowscy taksówkarze będą mogli wjeżdżać na teren Starego Miasta, ale tylko w uzasadnionych i dopuszczonych prawem przypadkach. Takie ustalenia padły na ostatnim posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Z krajobrazu Piotrkowa znika rudera, która od kilkunastu lat szpeciła teren Starego Miasta. W poniedziałek rozpoczęła się rozbiórka pustostanu znajdującego się przy skrzyżowaniu ul. Pereca i Starowarszawskiej.
Piotrkowscy taksówkarze skarżą się na brak możliwości wjazdu na teren Starego Miasta. Ich zdaniem istniejąca tam organizacja ruchu, utrudnia im pracę i naraża na wysokie mandaty. Kilku taksówkarzy w ostatnich tygodniach musiało zapłacić takie kary. Kierowcy chcą zmian. Planują m.in. interwencję u prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
Do kolejnego dziś (środa, 22 lutego) pożaru doszło na terenie Piotrkowa. Tym razem zapaliły się komórki lokatorskie na Starym Mieście.
Rondo przy zbiegu ulic Kostromskiej i Polnej w Piotrkowie Trybunalskim będzie nosiło nazwę "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Taką decyzję podjęli podczas środowej (22.02.2023) sesji Rady Miasta radni. Po ożywionej dyskusji na ten temat, a także propozycji, by zamiast wskazanej nazwy, wybrać inną - "Wolontariuszy Piotrkowskich", ostatecznie nadspodziewanie dużą większością głosów to jednak WOŚP wybrano na "patrona" ronda.
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami ws. cen ciepła przedstawiamy odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania zadawane przez piotrkowian.
Droga ekspresowa S12 miedzy Piotrkowem a granicą województwa łódzkiego jest najbardziej priorytetową drogą w Łódzkiem. Takie zapewnienia padły na ostatnim (07.02.2023) posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi Ekspresowej S12. Co ważne, zapewnione jest finansowanie na jej powstanie oraz deklaracja, że droga ma powstać do 2030 roku.
Uroczystości związane z odzyskaniem przez Rozprzę praw miejskich odbyły się we wtorek w tamtejszej szkole podstawowej. Burmistrz Janusz Jędrzejczyk otrzymał akt nadania praw miejskich oraz symboliczne klucze do miasta. Nie zabrakło także części artystycznych.
Marne widowisko, chaos i bałagan - tak w skrócie można opisać wtorkową nadzwyczajną sesję Rady Miasta w Piotrkowie, która trwała prawie 6 godzin. Dotyczyła ona podwyżek za ciepło systemowe. Miejscy radni zakończyli obrady po godzinie 23.00. Uczestniczyli w nich także mieszkańcy, którzy domagają się obniżek.
W najbliższy wtorek w Urzędzie Miasta odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona podwyżkom za ciepło w Piotrkowie. Zgodnie z programem, głos podczas obrad będą mogli zabrać także mieszkańcy.