Trzy osoby zostały ranne w dwóch wypadkach, do których doszło w poniedziałek, 25 stycznia na drogach powiatu bełchatowskiego.
Wszyscy, którzy chcieliby się pomodlić za ojczyznę będą mieli okazję w najbliższą sobotę, 30 stycznia. W kościele oo. Bernardynów, przy ołtarzu Matki Bożej Piotrkowskiej, o godz. 20.00 rozpocznie się uroczysta msza św.
Do Sulejowa przyjechały morsy z 36 miejscowości. Do biegu zgłosiło się 18 klubów, a do wody weszło 158 osób. W niedzielę odbył się I Bieg Morsa oraz Wielkie Morsowanie.
35-latek jechał audi A6 całą szerokością jezdni, zajeżdżał drogę innym kierowcom. Zatrzymany przez dwóch z nich i przekazany w ręce policjantów wydmuchał blisko 4 promile alkoholu (!). Natychmiast stracił prawo jazdy.
Już niebawem wyremontowane poddasze budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ośrodka Zdrowia przy ul. Sportowej 7 w Wolborzu będzie funkcjonować jako świetlica środowiskowa.
W piątek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie (al. 3 Maja) odbył się finał etapu rejonowego 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestniczyli w nim przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta oraz powiatu piotrkowskiego.
Na terenie galerii handlowej w Piotrkowie doszło do kradzieży odzieży sportowej – taką informację uzyskali policjanci. Wytypowali sprawców. Wkrótce 23- i 25-latek zostali zatrzymani na terenie miasta.
Piotrkowscy policjanci przedstawili 30-letniej kobiecie zarzut wyłudzenia – mieszkanka Bełchatowa podała nieprawdziwe okoliczności kolizji drogowej, chcąc zainkasować 2 tys. zł z firmy ubezpieczeniowej.
IMGW - PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega o możliwości wystąpienia marznących opadów deszczu powodujących gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest spore, wynosi 90%.
Kaśka nigdy nie zachowywała się, jak typowa dziewczynka. W dzień swoich urodzin nie zakładała sukienki, ale krawat. Kiedy zrozumiała, że tak naprawdę jest facetem, rozpoczęła długą walkę o swoją tożsamość. Dziś w dowodzie ma napisane Krzysztof.