Advertisement

Artykuły do tagu: kury

Psi plac zabaw powstanie w Piotrkowie
Piotrków będzie miał plac zabaw dla psów. Obiekt będzie połączony z parkiem ćwiczeń na drążkach dla dzieci i dorosłych, a powstanie na placu koło DH Merkury.
Obrońcy zwierząt interweniują [Aktualizacja]
Co najmniej kilkanaście padłych kur w różnym stopniu rozkładu oraz liczne szczątki tych ptaków odnaleźli przedstawiciele fundacji Viva! na terenie jednej z posesji gospodarczych w Michałowie (gm. Moszczenica). Aktywiści zajmujący się prawami zwierząt o swoim znalezisku powiadomili policję i inspektorów weterynarii.
Aktywiści Vivy próbowali w poniedziałek uświadomić piotrkowianom, w jakich warunkach hodowane są tzw. brojlery, czyli kury, które później trafiają na nasze stoły. W ramach akcji "klatka po klatce" kilkanaście osób trzymało plansze, stylizowane na klatki filmowe, na których przedstawiono los kur hodowlanych. Akcję zorganizowano w pobliżu skrzyżowania ulic Słowackiego i Kostromskiej.
Sekurytyzacja – skorzystaj z pomocy specjalistów
Sekurytyzacja to bardzo wymagający i złożony proces, przez który trudno przebrnąć bez żadnej pomocy. Kluczowa w przypadku takich transakcji może okazać się pomoc podmiotów zewnętrznych. Jakie korzyści może przynieść przedsiębiorstwu taka współpraca?
30.03.2018 07:21
Polska jajami stoi
Polska od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce producentów jaj w Unii Europejskiej. Rocznie wytwarza ok. 10 mld jaj. Rodzima kura potrafi znieść nawet do 250 jaj w ciągu roku! Jajeczne zagłębie kraju to Mazowsze i Wielkopolska, do których należy ponad 50% krajowej produkcji. U progu Wielkanocy warto upewnić się, które jajka najlepiej sprawdzą się na świątecznym stole.
Są pierwsze kary. Za kury
Od kilku miesięcy przeprowadzane są kontrole. Inspekcja weterynaryjna sprawdza, jak przetrzymywane są kury. Są już pierwsi ukarani w naszym powiecie.
Kontrolują hodowców drobiu w powiecie piotrkowskim
Podobno kontrolują gospodarstwa przy pomocy dronów. Podobno kamera sprawdza z góry, czy przypadkiem kury nie chodzą samopas po posesji. Podobno na hodowców drobiu nakładane są wysokie mandaty.
Festyn rodzinny przy DH
W najbliższy czwartek o 15:00 na placu zabaw przy domu handlowym "Merkury" odbędzie się festyn plenerowy.
Skończyło się całodobowe parkowanie na parkingu przy Domu Handlowym "Merkury" w Piotrkowie. Właściciel terenu zbuntował się i zakazał wjazdu -dodajmy na swój teren - po zamknięciu sklepów, czyli po 19:30.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat