Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 700 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 16 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejacych. Mamy też 551 ozdrowieńców.
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 793 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 8 osób, jedna z nich nie posiadała chorób współistniejacych. Mamy też 435 ozdrowieńców.
Arkadiusz Adamczyk, przez wiele lat związany z piotrkowską Filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a obecnie pracownik tamtejszego Wydział Prawa i Nauk Społecznych został nominowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę na profesora belwederskiego.
Jedna z maszyn, wykorzystywanych przy budowie kładki nad Pilicą w Sulejowie, znalazła się w nurcie rzeki. Ciężki sprzęt zsunął się do wody. Na miejscu przez kilka godzin nie było maszyny, z pomocą której można by go było wydobyć.
Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej informuje, że rekrutacja dzieci ubiegających się o przyjęcie po raz pierwszy do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 będzie prowadzona od 22 lutego 2021 roku - do 12 marca 2021 roku.
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w konkursie wokalnym online "Śpiewać każdy może...". Zadaniem uczestników będzie przygotowanie i nagranie swojego wykonania piosenki promującej gminę "Mój Sulejów... chcę zostać tu!".
Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w województwie łódzkim potwierdzono 444 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 11 osób, 3 z nich nie posiadały chorób współistniejacych. Mamy też 281 ozdrowieńców.
Wszyscy ludzie starają się dbać o swój wygląd zewnętrzny – na wielu różnych poziomach. Istotną jego częścią są nasze włosy. Dzięki zróżnicowanym fryzurom, kolorystyce, czy też nietypowemu cięciu, itp., możemy się poczuć naprawdę wyjątkowo.
Wójt gminy Wola Krzysztoporska zaprasza mieszkańców do konsultacji społecznych w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Bujny.
- Stan dróg na ulicach Gęsiej, Wiatracznej i Brzeźnickiej w Piotrkowie woła o pomstę do nieba - skarżą się mieszkańcy. W tych miejscach aż roi się od dziur. - Niekiedy musimy nawet pływać - dodają. Wynika to z problemów z odwodnieniem.