Piotrkowska policja prosi wszystkich, którzy wiedzą cokolwiek na temat miejsca pobytu Jana Szymanka z miejscowości Dąbrowa (gmina Łęki Szlacheckie). Starszy mężczyzna wyszedł rano na grzyby i do tej pory nie wrócił.
Radomszczańska prokuratura postawiła zarzuty pseudokibicom, którzy brali udział w konfrontacji z policją. Do zdarzenia doszło w weekend w gminie Gidle.
W nocy na ulicy Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim został zaatakowany taksówkarz. Sprawcy uderzyli kierowcę i wypchnęli go z samochodu, potem odjechali autem pokrzywdzonego. Po przejechaniu kilkunastu metrów porzucili samochód, wcześniej wybili tylną szybę. Czwórka podejrzewanych została zatrzymana w okolicy miejsca zdarzenia.
Jeszcze nie stanął, a już budzi ogromne emocje. Bo nadal sprawą otwartą jest to, czy w Kotuszowie (gmina Aleksandrów) pojawi się 40-metrowy maszt telekomunikacyjny. Mieszkańcy protestują, a gmina zapewnia, że Urząd działa zgodnie z przepisami. I choć lokalizację, na której stacja bazowa miałaby zostać wybudowana, zdążono już zmienić, wygląda na to, że nie rozwiązuje to problemu. W piątek 15 września w Kotuszowie odbyło się się spotkanie niezadowolonych mieszkańców z przedstawicielami Urzędu Gminy.
W ciągu jednej doby na drogach województwa łódzkiego w wypadkach zginęły 4 osoby i nie są to tylko dane statystyczne, ale tragedie całych rodzin. Do jednego z takich zdarzeń doszło pod Spałą.
Piotrkowskie kobiety chcą się spotkać na Krzywdzie, by protestować i manifestować. Znów. Wydarzenie jest zapowiadane jako „Czarny wtorek”. To kontynuacja wydarzeń, które miały miejsce w naszym mieście 3 października 2016 i 8 marca 2017.
Policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą na wnuczka. 28-latek z Łodzi wyłudził 30 tysięcy od 84-letniej kobiety. Nie jest niestety wykluczone, że ofiarą naciągacza padło więcej starszych osób.
- Chcemy, by Konstytucja była w każdym domu i żeby wszyscy Polacy ją przeczytali – mówią przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Federacji Młodych Socjaldemokratów, którzy od 10:00 w Rynku Trybunalskim rozdają egzemplarze ustawy zasadniczej.
W piątek wieczorem nastąpiła astronomiczna, w sobotę oficjalnie rozpoczyna się kalendarzowa. Ta na drogach trwa już w najlepsze od dobrych kilku dni - mowa, oczywiście, o jesieni. Policja apeluje do kierowców: zmieńcie technikę jazdy, sprawdźcie ogumienie i oświetlenie pojazdu. Pieszym i rowerzystom przypomina zaś o odblaskach.
W sobotę działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej (w tym Federacji Młodych Demokratów) i Komitetu Obrony Demokracji będą rozdawać Konstytucję na płycie Rynku Trybunalskiego.