Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukazała się informacja o zatwierdzeniu przez URE nowej taryfy ciepła dla mieszkańców Piotrkowa. Oznacza ona bardzo wysokie podwyżki, a w spółdzielniach i wspólnotach zaczęło się wielkie liczenie. Ile konkretnie zapłacą mieszkańcy?
Urząd Miasta w Piotrkowie Trynunalskim informuje, że wydawanie węgla po preferencyjnej cenie (1850 zł brutto) z punktu na terenie miejskiej ciepłowni C-2 przy ul. Rolniczej potrwa do czwartku (29.12) do godz. 12.00. O dystrybucji surowca w roku 2023 urzędnicy będą informować w odrębnych komunikatach.
Tuż przed godziną 13:00 otrzymaliśmy informację z Elektrociepłowni Piotrków, że awarii uległ jeden z ciepłociągów w ul. Hutniczej. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących zakresu awarii oraz ewentualnego wyłączania ciepła w tym rejonie miasta. Czekamy na szczegółowe informacje.
Pierwsza miejska ciepłownia zasilana gazem jest już praktycznie gotowa. W obiekcie trwają testy nowych kotłów, a my ze swoim aparatem i dyktafonem zajrzeliśmy do serca instalacji, które przez dziesiątki najbliższych lat będą odpowiadać za dostarczanie ciepła do domów tysięcy piotrkowian.
Zakończyła się budowa ciepłowni C-2 na ul. Rolniczej. W tym tygodniu zaplanowano pierwsze testy nowych kotłów.
11 listopada o godz.10.00 została wstrzymana dostawa ciepła do węzłów cieplnych zasilanych z komory K-6, K-7 , K-8, w związku z tym nastąpił brak dostaw ciepła do obiektów zlokalizowanych pomiędzy ulicami Dmowskiego, Energetyków, Al. Concordii, Al. Sikorskiego, Al. Armii Krajowej i Górną.
Budowa miejskich ciepłowni zasilanych gazem, wśród mieszkańców Piotrkowa wciąż wzbudza masę emocji. W poniedziałek na antenie radia Strefa FM swojej koncepcji bronił Andrzej Jadziak z firmy Termotech, która zaprojektowała miejskie ciepłownie.
O rezygnacji z węgla i zmianie paliwa miejskiej ciepłowni w Piotrkowie powiedziano i napisano już (prawie) wszystko. Temat jest jednak wciąż żywy, a my dziś wracamy do niego w naszej sondzie i pytamy: czy to najlepsze z możliwych rozwiązań.
Trzy wielkie kotły gazowe przyjechały do Piotrkowa Trybunalskiego. To inwestycja, dzięki której miejska elektrociepłownia rozwija swoje zaplecze, związane z przechodzeniem z ogrzewania węglowego, właśnie na gaz. We wtorek (19.07.2022) za pomocą ciężkiego dźwigu obiekty były montowane w jednej z hal przy ul. Rolniczej.
„Zapewniam, że nie będzie podwyżki cen ciepła do grudnia, natomiast w grudniu to nie wiem, co będzie…” - mówił na antenie radia Strefa FM Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków.