Advertisement

Nawet trzy raz więcej za ciepło w Piotrkowie?

Strefa FM Sobota, 02 lipca 202256
„Zapewniam, że nie będzie podwyżki cen ciepła do grudnia, natomiast w grudniu to nie wiem, co będzie…” - mówił na antenie radia Strefa FM Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków.
Fot. UM Piotrków Fot. UM Piotrków

Modernizacja ciepłowni miejskich w Piotrkowie i przygotowanie do przejścia wyłącznie na zasilanie gazem ziemnym zbiegło się z wybuchem wojny na Ukrainie. W momencie wybuchu tego konfliktu i wprowadzenia sankcji ceny wszystkich paliw bardzo wzrosły.

Na te ceny nie mamy żadnego wpływu. W tej chwili mieliśmy już czwartą podwyżkę za węgiel w tym roku. To jeszcze nie koniec. Otrzymałem także informację, że obniżą mi dostawy o 10 procent. Nie ma węgla. W Polsce po prostu go brakuje. W tej chwili na aukcjach organizowanych przez Polskę Grupę Energetyczną węgiel jest sześć razy droższy niż w ubiegłym roku – mówił na antenie radia Strefa FM prezes Krawczyński.

Prezes Krawczyński zapewnił także, że do grudnia nie będzie żadnych podwyżek za ciepło. Nie wiadomo jednak, co będzie później. Cena gazu jest ustalana na giełdzie, a w tej chwili jest on bardzo drogi.

Węgiel jest bardzo drogi i go nie ma. Gaz jest drogi i ma być. Rząd zapewnia, że będziemy mieli dostateczną ilość błękitnego paliwa. W myśl tego możemy być spokojni o zapewnienie ciepła i ciepłej wody w Piotrkowie. Ile będziemy płacić? Mówi się nawet o trzykrotnej podwyżce cen za ciepło w stosunku do tego, co jest tej chwili – mówi prezes Krawczyński i jednocześnie podkreśla, że nie wiadomo jeszcze jaka cena konkretnie będzie w Piotrkowie. - Będę mógł więcej na ten ten temat, kiedy zaczniemy procedować taryfę – ucina Marek Krawczyński.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

13


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anatol ~Anatol (Gość)08.07.2022 14:21

...dalej glosujta na oboz wladzy...wszystko wam dadzum..co bedzieta chcieli...13tki 14ki 20ki ... ile fabryka da. Niedlugo poloki beda przymierac glodem i zamarzac w domach.

22


Żenada ~Żenada (Gość)04.07.2022 17:04

Cale rządy pisu wyszły nam bokiem. Chrust plus

44


Wyborca ~Wyborca (Gość)03.07.2022 22:33

Ten facet to się nadaje za portiera w tej firmie Jaki prezydent tacy fachowcy

111


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)03.07.2022 16:06

Finalnie się okaże że mini atomówka byłaby w tych samych pieniądzach które wydali ale winnych już nie będzie

101


boża krówka ~boża krówka (Gość)03.07.2022 13:51

Chcieliśta? To mata.

142


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)03.07.2022 09:07

Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy, panu prezesowi przeszkadzają odbiorcy ciepła, w ogóle to po co oni są! jakby ich nie było to by nie było problemu! ale pensyjkę co miesiąc to się bierze. Ludzie pamiętajcie o nich przy wyborach! oni wiedzą co będzie do grudnia i my też wiemy co będzie do grudnia

223


Radny jajnik ~Radny jajnik (Gość)03.07.2022 13:45

Skoro emeryci i nauczyciele rządzą miastem, to tak jest.

153


Interlokutorek ~Interlokutorek (Gość)03.07.2022 00:36

Mowa ciała pana Mareczka zdradza bardzo wiele- Dlaczego ciepłownia nazywa się elektro-ciepłownia ?

121


logikkk ~logikkk (Gość)03.07.2022 09:09

Postawić spalarnie i będzie tanio,ale chyba komuś zależy na tym ,żeby nie było tanio.

132


enter ~enter (Gość)03.07.2022 10:34

Krawczynski liczy na to, że URE umożliwi grupie wybierającej samą siebie w Piotrkowie, podniesienie maksymalnych stawek za ciepło 3-krotnie. Potem będą krzyczeć, że to wina PiS. Krawczynski dostanie maksymalnie 50%, a to będzie powód do kolejnych krzyków, że elektrociepłownia na deficycie. Chojniak z łaski zabierze kolejne miliony z budżetu miasta i przekaże Krawczynskiemu a na antenie strefy FM oświadczy, że PiS nie daje nawet na łatanie dziur w jezdniach i z oszczędności rozpoczyna procedurę wrzucania w wyrwy worków z piaskiem zamiast mieszanki bitumicznej. A na koniec oświadczy, że to wina PiS, a jakże.

144


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat